В області заборонили ловити раків

By Людмила Баран 8 Вер, 2015 08:56

В області заборонили ловити раків

Схожі публікації

Loading...

З 10 вересня до 10 жовтня 2015 року у всіх рибогосподарських водних об’єктах Івано-Франківської області заборонено ловити раків.

Про це йдеться у наказі Івано-Франківськрибоохорони № 21 від 25 серпня, прийнятому із врахуванням  особливості біології раків та з метою охорони, збереження їх природних запасів впродовж цьогорічного періоду нересту.

“Просимо взяти це до уваги, шановні любителі червоного делікатесу, та не добувати раків з водойм протягом дії заборон”, – наголошують в Івано-Франківськрибоохороні.

Зазначають, що такі заборони передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства в п. 4.5: “Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.”

За незаконне добування раків порушники-браконьєри, окрім штрафу, повинні сплатити збитки у розмірі 25,5 грн. за кожен екземпляр, незалежно від його розмірів.

Задля збереження прісноводних раків в природі Правилами любительського і спортивного рибальства встановлено їх мінімальний, допустимий для вилову розмір – не менше 10 см. Також запроваджено обмеження обсягу добового вилову – не більше 30 шт. на одного ловця. Регламентовано і самі знаряддя лову раків.

Відомо, що восени зазвичай відбувається спарювання раків (при температурі води 8-10 градусів) і триває 2-3 тижні. Приблизно через 3 тижні після запліднення самки починають відкладати ікру собі на черевця. Її вони носять близько 7 місяців, регулярно промиваючи з осені до весни (аж поки не вилупляться малі рачата).

Ростуть раки лише під час линьок – коли відбувається скидання старого панцира, а новий ще утворюється та не затвердів. Чим молодший рак віком, тим частіше він линяє у теплу пору року. Старші раки линяють переважно по 2 рази на рік.

Річкові раки зустрічаються в річках і озерах з мулистим дном і урвистими берегами. Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки. Найпоширеніші в Україні два види: довгопалий та широкопалий раки. Довгопалий рак більш стійкий до забруднення водойм, більш плодючий, тому витісняє широкопалого. Останній занесений до Червоної книги України.

 

 

 

 
Схожі новини:

Уряд оприлюднив постанову «Про оптимізацію системи центральних органів...
Заступник голови слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін і...
Державна регуляторна служба України роз’яснила, як діє принцип...
Верховна Рада позбавила прокуратуру функції загального нагляду. За це...

Loading...
By Людмила Баран 8 Вер, 2015 08:56


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +