В області радилися, як мінімізувати пожежі в аномальну спеку

Автор: Турій Роман

10 Сер, 2015 21:17

Поділитись публікацією
В області радилися, як мінімізувати пожежі в аномальну спеку

В Управлінні ДСНС в області відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС у зв’язку з настанням на території області тривалого періоду сухої та спекотної погоди.

Читайте також: Добровільну пожежну дружину планують створити в Дубовецькій громаді

Засідання вів за дорученням голови ОДА Олега Гончарука начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький.

На нараду також були зап­ро­ше­ні фахівці Управління ДСНС в області, предс­та­­вники відповідних служб та ві­домств, діяльність яких пов’язана з питанням протипожежного захисту лісових угідь та при­ро­дних екосистем.

Виступаючи перед присутні­ми, начальник Управління ДСНС в об­ла­сті Володимир Че­р­­­­­­нецький звернув увагу всіх присутніх на важливість даного питання для нашої області, оскільки лісовий фонд на території Прикарпаття складає понад 600 тисяч гектарів.

Про метеорологічну ситуацію на Прикарпатті присутнім розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного центру з гі­дрометеорології Юрій Горбенко, який підкреслив, що спекотна погода на території області збережеться до 20 серпня, з можливими короткочасними дощами, які не принесуть бажаного полегшення, тому питання безпеки лі­сових угідь має стати загальною справою, покликаною спільними зусиллями зберегти наше при­родне багатство.

З початку року в екосистемах області трапилося біля 540 пожеж на площі понад 120 гектарів, з них 43 пожежі трапилося у сільськогосподарських угіддях на площі понад 80 гектарів, також горять ліси, торфовища та сміттєзвалища. При цьому віддаленість загорань від пожежних частин, відсутність поблизу них вододжерел, складність рельєфу роблять га­сіння таких пожеж економічно зат­ра­тними і такими, що вимагають зна­чних людських ресурсів.

Тож на нараді було прийнято ряд протокольних рішень щодо протидії пожежам на території області в зв’язку з настанням тривалого періоду сухої і спекотної погоди за їх неухильного виконання. Зокрема зроблено акцент на важливості масово-роз’яснювальної роботи серед населення, лісокористувачів та фермерів, вироблення спільного звернення управління лісового господарства області та Управління ДСНС в області щодо дотримань правил пожежної безпеки в екосистемах області, обмеження доступу в лісові масиви населення, заборона на мисливство, обмін інформацією між всіма службами для оперативного реагування на виникнення пожеж в екосистемах. Всі заходи мають сприяти посиленню протипожежного захисту лісів та природних екосистем у ці спекотні дні, адже тільки від нас залежить їх збереження.