В області на 17% скоротилося споживання природного газу

By Людмила Баран 24 Лип, 2015 21:30

В області на 17% скоротилося споживання природного газу

Схожі публікації

Loading...

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива. За перше півріччя поточного року споживачами було використано 356,4 млн. куб. м газу, що на 16,7% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року, а в цілому за рік обсяги очікуються меншими ніж у 2014 році на 18,6%. Тенденція до суттєвого скорочення споживання газу спостерігається вже четвертий рік поспіль.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Скорочення споживання газу в Івано-Франківський області зафіксоване серед усіх категорій споживачів. Так, за шість місяців поточного року, у порівнянні з минулим, теплопостачальні підприємства використали менше газу на 6,7 млн. куб. м (14,9%), бюджетна сфера – на 3,5 млн. куб. м (21,5%), промисловість – на 27,9 млн. куб. (39,9%), релігійні установи – на 0,2 млн. куб. м (21,4%), а побутові споживачі – на 33,1 млн. куб. м (11,2%).

Суттєве скорочення об’ємів споживання блакитного палива, а також не врахування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг інфляційних процесів при затвердженні тарифів на послуги з транспортування та постачання природного газу, негативно позначилося на фінансовому становищі підприємства. Нагадаємо, фінансування витрат, пов’язаних з виробничою діяльність, а це, передусім, утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, оплата праці працівників товариства, а також фінансування заходів, передбачених Інвестиційною програмою, залежить від складової тарифної виручки, закладеної в тарифах на послуги з транспортування та постачання природного газу.

Крім того, слід зазначити і те, що фактичні обсяги транспортування та постачання природного газу у порівнянні з затвердженими у тарифах НКРЕКП, є набагато менші, внаслідок чого за перше півріччя 2015 року товариство недоотримало тарифної виручки у сумі 78,6 млн. грн. з ПДВ.

«За попередніми підрахунками, фактичні обсяги транспортування за 2015 рік у порівнянні з затвердженими у діючому тарифі очікуються меншими на 25,2%, а постачання – на 17,4%. Тож, тарифна виручка очікується меншою від запланованої на 109,4 млн.грн. з ПДВ. У зв’язку з чим ПАТ «Івано-Франківськгаз» змушене оптимізувати всі свої витрати з урахуванням очікуваних обсягів споживання природного газу. Наразі тарифна виручка покриває лише 72% витрат підприємства», – говорить голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Якщо НКРЕКП не відкоригує тариф на транспортування до економічно обґрунтованого, ПАТ «Івано-Франківськгаз» не зможе провести всі необхідні заходи по підготовці до опалювального сезону 2015-2016 рр.
Схожі новини:

У неділю ввечері на сторінках деяких користувачів зникли...
На сьогодні ситуація із коштами, призначеними на ремонт...
За підсумками квітня 2014 року на розрахункові рахунки...
Відповідно до вимоги статті 76 Закону України “Про...

By Людмила Баран 24 Лип, 2015 21:30


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +