В області на 17% скоротилося споживання природного газу

By Людмила Баран 24 Лип, 2015 21:30

В області на 17% скоротилося споживання природного газу

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Об’єми споживання природного газу в Івано-Франківський області продовжують скорочуватися. Відповідно зменшуються і об’єми транспортування блакитного палива. За перше півріччя поточного року споживачами було використано 356,4 млн. куб. м газу, що на 16,7% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року, а в цілому за рік обсяги очікуються меншими ніж у 2014 році на 18,6%. Тенденція до суттєвого скорочення споживання газу спостерігається вже четвертий рік поспіль.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Скорочення споживання газу в Івано-Франківський області зафіксоване серед усіх категорій споживачів. Так, за шість місяців поточного року, у порівнянні з минулим, теплопостачальні підприємства використали менше газу на 6,7 млн. куб. м (14,9%), бюджетна сфера – на 3,5 млн. куб. м (21,5%), промисловість – на 27,9 млн. куб. (39,9%), релігійні установи – на 0,2 млн. куб. м (21,4%), а побутові споживачі – на 33,1 млн. куб. м (11,2%).

Суттєве скорочення об’ємів споживання блакитного палива, а також не врахування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг інфляційних процесів при затвердженні тарифів на послуги з транспортування та постачання природного газу, негативно позначилося на фінансовому становищі підприємства. Нагадаємо, фінансування витрат, пов’язаних з виробничою діяльність, а це, передусім, утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, оплата праці працівників товариства, а також фінансування заходів, передбачених Інвестиційною програмою, залежить від складової тарифної виручки, закладеної в тарифах на послуги з транспортування та постачання природного газу.

Крім того, слід зазначити і те, що фактичні обсяги транспортування та постачання природного газу у порівнянні з затвердженими у тарифах НКРЕКП, є набагато менші, внаслідок чого за перше півріччя 2015 року товариство недоотримало тарифної виручки у сумі 78,6 млн. грн. з ПДВ.

«За попередніми підрахунками, фактичні обсяги транспортування за 2015 рік у порівнянні з затвердженими у діючому тарифі очікуються меншими на 25,2%, а постачання – на 17,4%. Тож, тарифна виручка очікується меншою від запланованої на 109,4 млн.грн. з ПДВ. У зв’язку з чим ПАТ «Івано-Франківськгаз» змушене оптимізувати всі свої витрати з урахуванням очікуваних обсягів споживання природного газу. Наразі тарифна виручка покриває лише 72% витрат підприємства», – говорить голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Якщо НКРЕКП не відкоригує тариф на транспортування до економічно обґрунтованого, ПАТ «Івано-Франківськгаз» не зможе провести всі необхідні заходи по підготовці до опалювального сезону 2015-2016 рр.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Верховна Рада має намір збільшити витрати на оплату...
Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва прогнозує в...
Виділені з обласного бюджету на забезпечення військових 2,...
За минулий тиждень ставки за депозитами у всіх...

By Людмила Баран 24 Лип, 2015 21:30


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +