В “Івано-Франківськгазі” запевняють, що не розбавляють газ. Влаштували показову перевірку його якості (ФОТО)

By Людмила Баран 3 Лис, 2015 15:02

В “Івано-Франківськгазі” запевняють, що не розбавляють газ. Влаштували показову перевірку його якості (ФОТО)

Схожі публікації

Загрузка...

У Богородчанах 3 листопада “Івано-Франківськгаз” здійснив контрольний відбір природного газу для перевірки його якості. Проби зробили у газо-регуляторному пункті та в помешканні неподалік. За цим спостерігали представники ЗМІ. У ПАТ “Івано-Франківськгаз” запевняють, що ніяк не втручаються у якість газу.

Голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк розповів, що на підприємстві працює три тисячі людей, і вони відповідають виключно за транспортування газу до споживачів.

 «У нас обладнання, щоб втручатися у якість газу  немає. Ми такі ж споживачі, як і ви, і розбавляти газ не можемо. Крім того, якщо у мережах додавати якісь домішки до газу, то це призведе до аварійності», – наголосив Василь Вітюк.

Віталій Шульга, заступник голови, додав, що в Івано-Франківській області є 86 газорозподільних станцій. 80% з них належать «Укртрансгазу», решта – місцеві видобувні станції, газ з яких може потрапляти у мережу, але суттєво не змінює якість газу. Тому будь-які дії щодо зміни складу газу може проводити лише ПАТ «Укртрансгаз».

«Те, що в наші мережі поставляють, те ми подаємо споживачам», – сказав Віталій Шульга.

За його словами, кожних десять днів заміри для перевірки якості газу проводить «Укртрансгаз», «Прикарпаттрансгаз» та «Івано-Франківськгаз».  З початку року проведено 1200 відборів. У жодному випадку не знайшли відхилень від ГОСТу.

Результати перевірок регулярно оприлюднюють на сайті «Івано-Франківськгаз» та щомісяця у газеті «Галичина».  Як сказав Шульга, будь-який споживач, який має сумніви щодо якості газу, може замовити перевірку.

«Від споживачів скарги на якість газу не надходили, але отримували від політичних партій, які організовували збір підписів мешканців», – зазначив Віталій Шульга.

Він розповів, що, відповідно до державних стандартів, які діють з 1987 року, калорійність газу (теплота згоряння) повинна бути не нижчою 7600 ккал/куб. метр. Європейські стандарти – мінімально 8500-9000 ккал/куб. метр.На території Івано-Франківської області цей показник змінюється в межах 8600-7800 ккал/куб. метр.

 «Для того, щоб контролювати процес, у нас створено хімічну лабораторію, яка проводить проби газу», – зауважив Віталій Шульга

Так, завідувачка хімічної лабораторії Галина Хомик відібрала у спеціальний балон газ із регуляторного пункту в Богородчанах та на кухні у житловому будинку неподалік. Пізніше, у лабораторії, проби під’єднали до хроматографа. Програма обробляє дані і відображає на графіку на екрані комп’ютера. Результати перевірки стають відомі через дві години.

Водночас проби газу взяли фахівці  «Івано-Франківськстандартметрології». Начальниця випробувального центру Тетяна Стасів розповіла, що проводять щомісяця до десяти подібних проб. Результати отримають за день-два.

«Відповідно до державних стандартів, є такі показники,  як калорійність газу, компонентний склад, точка роси, і за ними ми визначаємо якість. Жоден з них під час досліджень не виходив за межі норми, – розказала Тетяна Стасів. –  Наочно якість газу не можна перевірити. Споживачам  слід звертати увагу на прилади вдома, чи вони нові, чи газова плита чиста».

У помешканні сімї Пташників на якість газу не скаржаться.

«В мене газ горить добре, – сказав Степан Пташник. – Газом користуюся мало,нас двоє, худоби нема, курей мало. Якогось чаю зваримо та й досить. Взимі палимо дровами і газом».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 




Схожі новини:

Смаки слухачів істотно змінилися за кілька років. Українці...
Традиційно наприкінці року відомі бренди радують своїх клієнтів...
Цьогорічний день великого розпродажу проходить у суцільному хаосі,...
В одній китайській компанії періодично проводиться “день без...

By Людмила Баран 3 Лис, 2015 15:02


Загрузка...

Написати коментар

2 коментаря

  1. hahaha Листопад 3, 23:07

    Ви шо дибіли? та таку показуху-клоунаду можна в любий час мовити ,все занєх підтроїти, почасу і людей потрібних підмазати, ну ви нахуй там дибіли у валді. А газ розбавляють і це люди знають, будемо далі поширвати інформацію

    Reply to this comment
  2. Вася Листопад 8, 12:33

    Цікаво, крім хімічного аналізу газу мабуть забули перевірити тиск на вході приладів споживача. Від тиску прямо залежить теплотворна властивість газу. Хімічний склад газу може бути нормальним, але понижений тиск все зведе нанівець. Тиск-еквівалент напруги у електриці.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +