В “Івано-Франківськгазі” стверджують, що нові тарифи на газ покривають лише 80% їхніх витрат

By Людмила Баран 16 Кві, 2015 20:12

В “Івано-Франківськгазі” стверджують, що нові тарифи на газ покривають лише 80% їхніх витрат

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 квітня 2015 року збільшила тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ «Івано-Франківськгаз» на 82,0% і 91,9% відповідно. Однак цього не достатньо для покриття фактичних витрат компанії.

Про це йдеться на сайті ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

“Якщо вартість газу для потреб населення з квітня цього року зросла в середньому у 5 разів, то вартість послуг ПАТ «Івано-Франківськгаз» тільки на 84,0%. З 1 квітня 2015 року тарифи на транспортування та постачання природного газу складають 12,5% від загальної ціни газу”, – сказано у повідомленні.

ПАТ «Івано-Франківськгаз» пише, що протягом 2014 року неодноразово зверталося до НКРЕКПз проханням відкорегувати тарифи до економічно обгрунтованих.  Адже тарифна виручка з транспортування та постачання газу є єдиним джерелом фінансування програм із заміни та капітальному ремонту газотранспортної системи та безкоштовного встановленню лічильників.

Однак, звернення усіх газопостачальних і газорозподільних підприємств України не були почуті.

«Вся діяльність нашого підприємства є відкритою та прозорою для наших споживачів, в тому числі структура тарифів на наші послуги. Скільки грошей і на які цілі вони будуть спрямовані, усі бажаючі можуть переглянути на сайті нашого товариства», – розповідає в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Левову частку тарифної виручки – 95,1%, а це 580 млн. грн. підприємство скеровує на виробничу діяльність та оплату праці. Передусім кошти спрямовуються на утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи.

Окрім того, гроші витрачаються на придбання паливно-мастильних матеріалів, на оплату за енергоносіїв та обов’язкові платежі, передбачені чинним законодавством.

Ще 4,8 % тарифної виручки направляється на фінансування заходів, передбачених інвестиційною програмою. Це передусім, модернізація газових мереж та безкоштовне встановлення лічильників.

«На жаль, НКРЕКП при коригуванні тарифу лише частково врахувала виробничі потреби ПАТ «Івано-Франківськгаз». Передусім не взято до уваги інфляційні процеси, зокрема зростання цін на труби, паливно-мастильні матеріали, запчастини, електроенергію тощо», – пояснює в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

При зміні тарифу на постачання природного газу, НКРЕКП було враховано лише зростання вартості банківської комісії, яку підприємство сплачує за газ, оплачений побутовими споживачами. Натомість витрати на інвестиції, закладені у вартість послуг на транспортування, були зменшені на 8%.

Не передбачено збільшення і складової на оплату праці. Середньомісячна заробітна плата по ПАТ «Івано-Франківськгазгаз» становить майже 2,7 тис гривні, що на 22,8% менше середньої заробітної плати по галузі. Низький рівень оплати праці уже став причиною переходу висококваліфікованих фахівців на більш високооплачувану роботу.

Більше того, враховуючи те, що тарифи було змінені з другого кварталу 2015 року, коли вже понад 40% природного газу реалізовано від прогнозованого річного обсягу, встановлені тарифи не покриють усіх витрат компанії у цьому році. Через це підприємство не матиме можливості профінансувати всі заплановані заходи по виконанню інвестиційної програми.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

З 21 грудня у магазинах не можлив розрахуватися...
Очільник Міненерговугілля Юрій Продан прогнозує, що питання з...
5 жовтня групу пасажирів у кількості 30 осіб,...
Компанія “МТС-Україна” оголосила нові тарифи для контрактних абонентів...

Loading...
By Людмила Баран 16 Кві, 2015 20:12


Загрузка...

  1. Іван Квітень 21, 15:44

    А пан Вітюк часом не пояснив на скільки “зросли” доходи івано-франківців, і чи мають вони змогу платити по цим ДРАКОНІВСЬКИМ тарифам, а він хоче ще????? Чому зараз тепловіддача газу наполовину менша від попереднього періоду, газ горить а тепла не дає????? Чому вхідний контроль лічильників здійснює структура прямо підпорядкована газконторі????? Як регулюються ними лічильники можна тільки здогадуватись. Чому з підприємців щоквартально деруть гроші за ТО, яке ніхто і ніколи не проводить. І таких чому можна навести дуже багато, напевно так як пан Вітюк звертається до НКРЄ за підвищенням тарифів, мешканцям Івано-Франківська необхідно звернутись в Антимонопольний комітет і в Антикорупційне бюро щоб вони допомогли йому знайти кошти а не зривати з людей останню сорочку.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +