Уродженка Івано-Франківська отримала Нобелівську премію з літератури

Автор: Людмила Баран

08 Жов, 2015 14:28

Поділитись публікацією
Уродженка Івано-Франківська отримала Нобелівську премію з літератури

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич, яка народилася 1948 року у Станіславі,  стала лауреткою цьогорічної Нобелівської премії з літератури.

Читайте також: Письменниця, народжена в Івано-Франківську, має найбільше шансів на Нобелівську премію

У Стокгольмі розпочався так званий “Нобелівський тиждень”, в рамках якого вручаються нагороди за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або вагомий внесок в культуру або розвиток суспільства, передає Gazeta.ua.

 Світлану Алексієвич нагородили “За її поліфонічний текст, який став пам’ятником страждання і хоробрості нашого часу”.

Білоруська письменниця вважалася головним фаворитом премії цього року.

67-річна Алексієвич відома своїми книгами “У війни не жіноче обличчя”, “Цинкові хлопчики”, “Чорнобильська молитва” і “Час секонд хенд”.

Минулого року цю нагороду отримав французький письменник Патрік Модіано.

Ім’я майбутнього власника найпрестижнішої у світі нагороди трималося у секреті до останнього. Члени Нобелівського комітету з літератури при обговоренні кандидатур використовують не справжні прізвища поетів та письменників, а вигадані псевдоніми.

Кандидатів на здобуття премії мають право висувати члени Шведської академії та аналогічних закладів інших країн, професори літератури та лінгвістики, лауреати премії попередніх років та голови письменницьких організацій.

Щороку в жовтні академія розсилає 600-700 запрошень своїм колегам з різних країн, аби вони запропонували кандидатів на Нобелівську премію. Зробити це треба до 31 січня, аби Шведська академія протягом весни змогла визначити у цьому списку спочатку 20 найдостойніших письменників, а потім скоротити його до п’ятьох.

За літо члени академії ще раз мають познайомитися з творчістю номінантів, аби обговорити їхні кандидатури восени. Новий лауреат обирається голосуванням на засіданні за півтори години до його оприлюднення.

Весь список номінантів цього року буде розсекречений лише за 50 років, а документи можна буде переглянути в архіві Шведської академії у будівлі Стокгольмської біржі у Старому місті в 2064 році.

Розмір премії становить 10 мільйонів шведських крон (близько 1,4 мільйона доларів).