Унікальні проекти готують у Франківську до 100-річчя ЗУНР (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

15 Лис, 2017 15:45

Поділитись публікацією
Унікальні проекти готують у Франківську до 100-річчя ЗУНР (ФОТО)

15 листопада в Івано-Франківську відбувся круглий стіл «Західноукраїнська народна республіка (до 100-річчя відновлення Української державності на західноукраїнських землях)».

Читайте також: «Бюджет буде ослаблений на 530 млн грн», – голова Івано-Франківської облради Олександр Сич про “військове” ПДФО

Зустріч провели з метою формування науковцями та громадським сектором я Прикарпаття рекомендацій для органів влади для належного вшанування в 2018 році 100-річчя утворення ЗУНР.

“Незалежно від того, як наші сусіди ставляться до нашої історії, ми своє робимо. Кожен дбає про свої позиції, але всі ці нападки щодо наших подій, героїв, що ми шануємо УПА – це все означає ніж у спину воюючій і спливаючій у крові Україні. Щодо наших планів відзначення 100-річчя ЗУНР, я сподіваюся, що будуть напрацьовані пропозиції, аби це було не заштамповано, не по-старому. Так, походи, мітинги, віче, покладання квітів повинні бути, але й потрібно пропонували заходи які б носили модерний характер, допомагали втримати у свідомості такі події”, – зазначив голова обласної ради Олександр Сич.

Керівник громадської організації “Поступовий гурт франківців” Сергій Адамович відзначив, що у Франківську уже створений унікальний проект “ЗУНР у документах”. Зараз також готують непересічне видання “Енциклопедія історії ЗУНР”. Науковець Микола Вітенко відзначив, що видати енциклопедію планують до 1 листопада 2018 року, але просять обласну владу профінансувати цей проект. Також історик озвучив декілька пропозицій, які було б доцільно втілити у 2018. Серед них – встановили пам’ятник Костю Левицькому – першому провіднику ЗУНР, нашому краянину, у Франківську і назвати на його честь вулицю.

“Більше треба звертати увагу на те, щоб місто асоціювалося не лише із польськими, єврейськими діячами, адже зараз багато хто виступає за повернення старої назви Станиславів, яке асоціюється з польськими містом. Люди не розуміють, чому назвали на честь Івана Франка. Думають, що оце випадково. Але випадковостей немає, без Франка ЗУНР, напевно, що б не було”, – зазначив Вітенко.

Під час круглого столу також презентували наукові та науково-популярні видання з історії ЗУНР, надали оцінку історичного спадку республіки. Йшлося про те, що потрібно поширювати інформацію і в електронному, це б також зекономило кошти, які потрібніші для бійців АТО, передає Галка.