Українці не хочуть, щоби великий бізнес був представлений у парламенті

By Турій Роман 24 Лип, 2014 13:27

Схожі публікації

Loading...

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», на думку 37% опитаних представники великого бізнесу не повинні бути присутніми у парламенті за жодних умов, ще 33% вважають, що вони можуть бути присутніми у парламенті, якщо продадуть свій бізнес. Не бачать нічого поганого в тому, що представники великого бізнесу можуть бути присутніми у парламенті – 18%, не визначилися з відповіддю – 12%.

Більш лояльне ставлення до присутності представників великого бізнесу у парламенті – серед людей з вищим рівнем освіти та більшими доходами.

Більшість опитаних (58%) вважають, що партії повинні проводити передвиборчу кампанію у Верховну Раду за рахунок доходів та накопичень лідерів партії, 24% – за рахунок внесків виборців у передвиборчий фонд партії, ще 22% – за рахунок коштів спонсорів з великого бізнесу, 9% – за рахунок державних коштів, за інший варіант – 3%, не визначилися із відповіддю – 12%.

На думку 81% респондентів держава повинна укласти договір з великим бізнесом про повернення частини капіталів у державну власність, 5% – не погоджуються із цим, 14% – не визначилися із відповіддю. Найбільше укладення такого договору підтримують у Києві, Центрі, на Півночі, Галичині і на Заході. Найменше – на Харківщині.

На питання, що потрібно робити державі з великими підприємствами, які належать олігархам, 45% висловилися за проведення об’єктивного розслідування і повернення державі лише незаконно отриманих підприємств, 36% за те, щоб націоналізувати усі великі підприємства, що належать олігархам, 11% погоджуються з тим, щоб дати можливість доплатити за незаконно отримані об’єкти, але залишити їх у власності олігархів, лише 2% – за те, щоб нічого не робити. Не визначилися із відповіддю – 6%.

За останні 3 місяці зменшилася кількість прихильників націоналізації усіх великих підприємств (з 44% до 36%) і збільшилося число тих, хто підтримує проведення об’єктивного розслідування і повернення державі лише незаконно отриманих підприємств (з 36% до 45%).

На думку більшості опитаних, як для високопосадовців, так і для представників великого бізнесу, яких суд визнає винним у розкраданні державного майна, необхідно забезпечити максимальний термін ув’язнення, при чому для високопосадовців таке покарання підтримує 68% опитаних, а для представників великого бізнесу – 62%. Забезпечити хоча б мінімальний термін покарання для високопосадовців підтримують 12%, для представників великого бізнесу – 15%, майже однакова кількість прихильників умовного покарання, але з позбавленням права обіймати державні посади (8% і 9% відповідно), 1% – за незастосування жодного покарання, майже 5% – не визначилися із відповіддю.

Зайнятися власною справою, підприємництвом хотіли би близько 30% опитаних, 55% – не хотіли б цього, лише 3% вказали, що вже мають власну справу, 12% – не визначилися з цього питання. За останній рік незначно збільшилася кількість охочих зайнятися підприємництвом (з 27% до 30%) та зменшилася кількість тих, хто не хотів би цього. Також стало менше зайнятих власною справою (з 5% до 3%).

Найбільше схильні до підприємництва мешканці Києва, Заходу, Галичини і Центру, чоловіки та люди молодшого віку.

47% респондентів позитивно оцінюють свої шанси на те, що у найближчий рік-два вони займуться підприємництвом, 46% – вважають, що таких шансів взагалі не мають, 6% – не визначилися із відповіддю. У порівнянні із попереднім роком, зменшилася кількість тих, хто позитивно оцінює свої підприємницькі шанси (з 54% до 47%) при одночасному збільшенні скептиків по відношенню до цього.

Щодо ідеї вільного продажу земель сільськогосподарського призначення, то більшість опитаних (74%) негативно ставляться до цього, 13% – позитивно оцінюють таку ідею, 12% – не визначилися. За останні 2 роки спостерігається незначне збільшення прихильників вільного продажу земель с/г призначення (з 9% у 2012 р., 11% у 2013 р. до 13% у 2014 р.).

 
Схожі новини:

У день виборів в Україні працюватиме понад 1000...
Голова Люстраційного комітету вважає, що розпуск ВР зараз...
Міністр оборони Японії Ген Накатані розпорядився привести протиракетні...
Голова самопроголошеної “ДНР” Олександр Захарченко пообіцяв взяти під...

By Турій Роман 24 Лип, 2014 13:27


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +