Україна, НАТО, ЄС і Грузія не визнають легітимність так званих «парламентських виборів» в Південній Осетії.

Автор: Вадим Войтик

09 Jun, 2014 15:31

Поділитись публікацією
Україна, НАТО, ЄС і Грузія не визнають легітимність так званих «парламентських виборів» в Південній Осетії.

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Україна не визнає легітимність так званих «парламентських виборів», які були проведені в Південній Осетії (Грузія) 8 червня.

«МЗС України підтверджує незмінність позиції України щодо територіальної цілісності Грузії в рамках визнаних міжнародним співтовариством кордонів і невизнання незалежності Абхазії і Південної Осетії», – йдеться в заяві, розповсюдженій УНІАН.

Міністерство закордонних справ України заявляє, що «повага до суверенітету і територіальної цілісності Грузинської держави в рамках міжнародно визнаних кордонів є визначальним фактором у цьому процесі».

Не визнають так звані «вибори» ЄС та НАТО. 

«Ці вибори не сприяють мирному і міцному врегулюванню ситуації в Грузії. Союзники по НАТО не визнають регіони Грузії Абхазію і Південну Осетію як незалежні держави», – заявив генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен.

МЗС Грузії також назвав вибори в Південній Осетії нелегітимними.

Республіка Південна Осетія виникла після збройного грузино-осетинського конфлікту, розпочатого в грудні 1990 року, після рішення про скасування Південно-Осетинської автономної області. Мешканці Абхазії і Південної Осетії неодноразово висловлювалися на референдумах за свою незалежність.

У першій половині серпня 2008 року після грузино-південноосетинського конфлікту Південна Осетія і Абхазія звернулися до Росії з проханням визнати їх незалежність від Грузії; Дмитро Медведєв підписав указ про визнання. Грузія у відповідь розірвала дипломатичні відносини з Москвою і оголосив дві закавказькі республіки окупованими територіями.

У неділю в Південній Осетії пройшли вибори до парламенту. Партія «Єдина Осетія» завоювала абсолютну більшість (20 з 34 місць) в ньому. “Єдина Осетія “вже розробила “дорожню карту” – п’ять послідовних кроків щодо вступу до Росії.

Перші два кроки «Єдиної Осетії» включають в себе ініціювання і проведення референдуму про входження до складу Російської Федерації. Потім вони планують організувати звернення парламенту Південної Осетії до президента, уряду та Ради Федерації РФ з проханням розглянути питання про входження республіки до Росії. Потім партія хоче створити міжурядову робочу групу перехідного періоду, а після – прийняти нову конституцію країни і перейти на законодавство РФ.