Україна може стати гарантом енергетичної безпеки Європи – експерт

Автор: Турій Роман

27 May, 2015 09:50

Поділитись публікацією
Україна може стати гарантом енергетичної безпеки Європи – експерт

Україна може стати гарантом енергетичної безпеки Європи і водночас важливим учасником Енергетичного Союзу.

Читайте також: У Тисмениці завершився дитячий фестиваль "Весняні голоси-2016"

Так вважає магістр міжнародних відносин з Івано-Франківська, експерт з питань енергетики та євроінтеграційних процесів, Uniwersytet Warszawski Іван Нагорняк.

Він пояснює – підземні газосховища країни вміщують більше 30 млрд куб. м газу, при цьому внутрішній видобуток газу становить 22 млрд куб. м. Маючи такі об’ємні ПСГ та будучи такою ж енергоефективною, як, наприклад, Польща чи Румунія, держава цілком би задовольняла свій попит, використовуючи власний видобуток та здійснюючи імпорт енергоресурсів в малій кількості.

“Треба мати на увазі, що підземні газосховища при цьому можуть служити гарантом безперервних поставок газу в Європу з української труби за будь-яких обставин енергетичного діалогу з Росією. Оскільки, для прикладу, річне використання газу в Польщі становить сьогодні близько 16 млрд куб. м. газу, то в разі будь-якого зриву поставок з РФ Україна може впродовж двох років забезпечувати Польщу газом зі своїх сховищ. Такий стан речей повністю унеможливлює використання Росією інструменту газового шантажу всіх членів Енергетичного Союзу, незважаючи на їхнє географічне розташування”, – вважає експерт.

До того ж згідно з даними Міжнародної енергетичної асоціації (IEA) споживання газу в Європі та світі в найближчому десятилітті суттєво збільшиться. Зокрема, ця тенденція на європейському просторі супроводжується відмовою Німеччини від використання ядерної енергетики і скороченням використання вугілля в усій Європі та створенням газових електростанцій з метою скорочення викидів CO2 в атмосферу в рамках екологічної політики ЄС.

“Враховуючи вищесказане, можна спрогнозувати необхідність Європи в імпорті газу з Росії та проведенні діалогу в пошуку компромісу. Тому задля покращення своїх позицій у переговорах члени Енергетичного Союзу повинні якнайшвидше реалізувати сьогоднішні проекти та на нових умовах будувати довгострокову стратегію газових відносин ЄС з Російською Федерацією, яка б унеможливлювала використання газу для досягнення зовнішньополітичних цілей будь-кого зі сторін діалогу”, – пише Нагорняк.

 

Теги: