У Яремче під час пологів померло немовля. Мати каже про вбивство, лікар це заперечує

By Турій Роман 15 Лют, 2016 15:15

У Яремче під час пологів померло немовля. Мати каже про вбивство, лікар це заперечує

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Черговий проблемний випадок з пологами на Прикарпатті завершився смертю новонародженого хлопчика. У матері та лікаря – різні версії причини. 

36-річна Галина Джуранюк з селища Делятин, Надвірнянського району, поступила у Яремчанське гінекологічне відділення з сильними болями у спині 3 лютого. Там її кілька днів “прокапали” і готували до пологів. Як розповіла жінка “Галці”, за порадою знайомих про супровід народження довгоочікуваного хлопчика, п’ятої дитини в сім’ї, вона домовилася з заввідділенням Ярославою Ханенко, яка й лікувала пацієнтку. Крім того, оскільки Джуранюк знала, що її плід великий, попросила Ханенко зробити їй кесарів розтин.

Удосвіта, о четвертій годині, 7 лютого в жінки відійшли води. Як розповідає Галина, лікар прибула лише о восьмій, сказала, що проблем з перебігом пологів та плодом не бачить, тому кесарити її не буде. Натомість ввела якісь препарати, порадила походити, аби було “більше відкриття”. Коли пацієнтка вже не могла терпіти болю, Ханенко підтвердила, що дитинка вже в проході, і взялася приймати пологи.

“Взяла руку до головки, головка починає вилазити, є потуги, в мене все нормально..І тут голівка застрягла. Вона бере табуретку, вискакує на мене колінами, простинню мені живіт перев’язали..Дитинка не йде.. Присутні почали кричати лікарці, щоб різали, бо дитина не проходить і душиться. “Нічого не ріж, тиснемо так”, – відповіла Ханенко. Вона підскакує на мене колінами, падає через мене на землю, всі ловлять її і в той час моя дитина душиться в мене в проході. Ще я її ловила”, – зі слізьми згадує Галина.

Після цього, переповідає пацієнтка, Ханенко знову залізла на неї колінами, і наказала акушерці ломити плоду ключицю, аби витягнути.

“І та дьоргає дитину, ломить ключицю і витягує дитинку, так що шкіру зриває з дитинки, з рученьки…Всі почали плакати, що замучилася дитинка, померла…Чоловіка і маму не запустили до мене, вона почала кудись дзвонити”, – розповіла Джуранюк.

Рідним лікар визнала, що не зробила перед пологами УЗД, не побачила, що великий плід. Але й наголошувала, що дитина була мертвою ще до початку пологів.

Жінка з Делятина вже згодом усвідомила, що за час перебування в лікарні лікар жодного разу не зробила їй УЗД плоду, навіть не послухала серцебиття дитинки. Тож написала скаргу на дії Ханенко в поліцію і зафіксувала у судмедексперта синяки на животі від “стимулювання” пологів. Наразі жінка лікується у Надвірнянській райлікарні і переконана – очікуваного хлопчика вбила лікар через халатність.

“Галці” вдалося поспілкуватися з самою Ярославою Ханенко.
Вона повідомила, що про кесарів розтин з пацієнткою не домовлялася, і для цього не було “показів”. І підтвердила, що дитинка померла ще в утробі. Мовляв про це свідчить те, що у плоду відділилася шкіра. Про причину смерті говорити не може, покладається на висновок експертиз.

“Мене на рівній дорозі знайла проблема…. Вона відмовилася від УЗД плоду, бо казала, що її болять нирки…Я вилізла на неї? І ще впала? Як ви собі це уявляєте?.. Бачу, що проблеми на довго…”, – сказала Ханенко.

Працівник Яремчанського відділу Національної поліції в області Віктор Юрків повідомив, що заява від пацієнтки зареєстрована, призначаються експертизи і виїмки документів з медичного закладу.

“Галка” стежитиме за розвитком цієї справи.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

У Верховній Раді у першому читанні прийняли Закон...
Українці з різних куточків світу створили спільне відео...
У понеділок, 9 жовтня, о 18:00 на телеканалі...
Фільм “Еверест”, прем’єра якого запланована на кінофестиваль у...

Loading...
By Турій Роман 15 Лют, 2016 15:15


Загрузка...

  1. Леся з Яремче Лютий 21, 08:18

    У гінеколога-акушера Ярослави Ханенко я народила у 2013 році хлопчика і в 2015 році дівчинку. Мої діти дякувати Богу живі і здорові. На мою думку Ярослава Ханенко є досить сумлінна, дбайлива, відповідальна лікарка і турботлива по відношенню до пацієнток , як рідна мама. Цей нещасний випадок з приводу народження мертвої дитини – просто велика трагедія і горе для матері, яка очікувала народження дитини. Але звинувачувати лікаря, через руки якої народилась і не одна сотня дітей, є безпідставно. Лікар-акушер Ярослава Ханенко не може бути винною у цій ситуації. Це просто збіг обставин. Можливо щось інше стало причиною того, що дитинка померла в утробі ще до народження. І це повинні дослідити лікарі, експерти від матері, чи не мала вона якихось стресів, що могло б відзначитись на розвитку і життєдіяльності дитини в утробі матері до пологів.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +