У сквері, позаду облдрамтеатру, церква хоче знести капличку та збудувати церкву (ФОТО)

By Турій Роман 30 Січ, 2015 11:52

У сквері, позаду облдрамтеатру, церква хоче знести капличку та збудувати церкву (ФОТО)

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Під приводом “реконструкції” у Меморіальному сквері Івано-Франківська архієпархія Української греко-католицької церкви хоче замість каплички звести великий храм.

Пропозицію архієпархії розглянула містобудівна рада при департаменті містобудування і архітектури МВК. Ескіз церкви, яку пропонують назвати “Церква героїв українського народу”, розробив сам в. о директора департаменту, головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар.

Єпархіальне управління УГКЦ мотивує своє звернення тим, що у каплиці, де проводяться богослужіння, не вистачає місця для вірян, пише КУРС.

Однак, більшість членів містобудівної ради висловилися не на користь будівництва. На їхню думку, церква спеціально руйнує капличку, щоб її розвалити, а на її місці збудувати храм.

Зокрема, Микола Василинюк відзначив, що церква лише прикривається словом “реконструкція”.

“Капличка зараз руйнується, так це спеціально робиться… У сквері люди відпочивають старше покоління, молодь, яку ви повинні виховувати, що не пила горілку, – звернувся від до отця, який лобіює будівництво. – А ви показуєте такий приклад. Там парапет відпадає, весь граніт сиплеться”.

Архітектор Володимир Ідак похвалив проект Гайдара з погляду миствецтва архітектури, сказав, що він має право на життя. Однак, не в Меморіальному сквері.

“Давайте в кінці кінців доведемо до нормального стану те, що є, щоб нам не соромно було. Але у мене таке враження, що воно спеціально підводиться до того, щоб капличку  знести”, – сказав Ідак.

Архітектор додав, що, дозволивши так звану реконструкцію, містобудівна рада виставляє себе на посміх. Адже зовсім недавно відбулася реконструкція Меморіального скверу, де збудували капличку (у 2002 році – КУРС).

“Ми себе виставляємо на посміх. Зовсім недавно побудували і знов туди кран має заїжджати? Що скажемо громаді? Що ми зробимо краще ніж 10 років тому?”, – запитує Володимир Ідак.

Начальник відділу охорони державної спадщини МВК Ігор Панчишин нагадав колегам, що Меморіальний сквер в цілому є пам’яткою державного значення, тому будь-яке будівництво там обговорювати взагалі недоречно.

Присутній на містобудівній раді депутат міськради Роман Василюк висловився жорсткіше.

“Я вважаю, що капличку ніхто не хоче утримувати, виходячи з меркантильних інтересів, бо вона не приносить прибутку. А коли побудують церкву і вона буде як бізнес-проект заробляти гроші, тоді вже будуть її утримувати”, – сказав Василюк.

Він запропонував закрити це питання і до нього навіть не повертатися, бо міськрада не дозволить нічого будувати в сквері.

Архітектор Олександр Микуляк запропонував створити спеціальний фонд для утримання каплички в належному стані. Однак заступник лдепартаменту містобудування і архітектури Олег Баран нагадав, що представники єпархії відмовилися від допомоги і пояснили, що гроші на утримання каплиці мають.

Вислухавши колег-архітекторів, Володимир Гайдар вирішив, що питання про реконструкцію каплиці у Меморіальному сквері не варто навіть виносити на голосування. Він запропонував провести громадські слухання і вислухати думку містян щодо доцільності будівництва церкви у Меморіальному сквері, запропонував відділу охорони культурної спадщини підготувати свої висновки та заслухати архітектора, який проектував чинну капличку. Також для архієпархії УГКЦ підготують пропозиції для будівництва церкви в іншому місці.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Турій Роман 30 Січ, 2015 11:52


Загрузка...

  1. Олег Січень 30, 12:20

    Коли ж ті попи заспокояться?? все їм мало…

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +