У рамках реформ можна скоротити 80% міліціонерів в Івано-Франківському УМВС

By Людмила Баран 4 Гру, 2014 20:04

У рамках реформ можна скоротити 80% міліціонерів в Івано-Франківському УМВС

Схожі публікації

Загрузка...

У рамках реформи правоохоронних органів можливе скорочення 80% працівників апарату Івано-Франківського обласного управління МВС. Про це говорять експерти ініціативи “Реанімаційний пакет реформ”.

Менше 5% українців сьогодні довіряють міліції, в той час у сусідніх європейських країнах цей показник становить не менше 70%, йдеться у повідомленні прес-центру РПР.

Така ситуація породжує несприятливу криміногенну ситуацію – минулого року в Україні кількість скоєних злочинів зросла на 20%. За інформацією обласного управління статистики в Івано-Франківській області, у 2013 році зареєстровано понад 7,8 тис. злочинів, що майже на третину більше, ніж за попередній рік.

«Українці відверто бояться міліції, а це абсолютно ненормальна ситуація», – переконані фахівці «Реанімаційного пакету реформ», які спільно з Центром політико-правових реформ розробили нову концепцію реформування правоохоронних органів. Це перший за часи незалежності України проект змін міліції, який містить думку громадськості, а не опирається, як раніше, лише на бачення МВС чи РНБО.

«Україна потребує «повного ребрендингу» міліції – починаючи з назви, закінчуючи повноваженнями та підпорядкуванням. Ми пропонуємо кардинально змінити статус міліції – з воєнізованого формування на службу по наданню послуг, яка зможе ефективно гарантувати безпеку та правопорядок», – говорить Олександр Банчук, експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ.

Сьогодні в Івано-Франківській області зайнято 3,6 тис. працівників МВС, 14% з яких – працює в апараті обласного управління. В рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%.

Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах та селах Івано-Франківщини. Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть в межах закріпленої території, на 10 000 населення.

Органи правопорядку отримають нову назву – «поліція», до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотись буде за що, адже передбачається закріпити заробітну плату працівників поліції на рівні 5 прожиткових мінімумів – близько 6 000 грн.

Ще одна інновація реформи – нагрудний жетон. Завдяки цьому жетону можна буде одразу дізнатись посаду, ім’я та прізвище поліцейського. На законодавчому рівні буде заборонено приховувати свій жетон, а тим паче, не носити його.

У громадян також з’явиться право фіксувати роботу представників органів правопорядку на фото- чи відеокамеру, що досі викликає велике невдоволення у нинішніх міліціонерів.

Експерт повідомив, що в рамках запропонованої реформи пропонується ліквідувати ДАІ в нинішньому вигляді. Натомість пропонується створити патрульно-постову службу, яка буде відповідати за правопорядок на певній території, а не лише на окремому відрізку дороги, як зараз.

Ліквідувати пропонують і Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції в повній мірі можуть виконувати приватні охоронні агенції. Після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція.

Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній та Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь та підрозділів відійдуть до Військової та Прикордонної поліції.

Своє бачення реформи також нещодавно представило Міністерство внутрішніх справ:

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Про це заявив голова міжфракційного депутатського об’єднання “ВО...
Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною...
Хто виступає за ліквідацію виборів 25 травня підігрує...
3 серпня низка маловідомих сайтів повідомила про смерть...

Loading...
By Людмила Баран 4 Гру, 2014 20:04


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +