У рамках реформ можна скоротити 80% міліціонерів в Івано-Франківському УМВС

By Людмила Баран 4 Гру, 2014 20:04

У рамках реформ можна скоротити 80% міліціонерів в Івано-Франківському УМВС

Схожі публікації

Loading...

У рамках реформи правоохоронних органів можливе скорочення 80% працівників апарату Івано-Франківського обласного управління МВС. Про це говорять експерти ініціативи “Реанімаційний пакет реформ”.

Менше 5% українців сьогодні довіряють міліції, в той час у сусідніх європейських країнах цей показник становить не менше 70%, йдеться у повідомленні прес-центру РПР.

Така ситуація породжує несприятливу криміногенну ситуацію – минулого року в Україні кількість скоєних злочинів зросла на 20%. За інформацією обласного управління статистики в Івано-Франківській області, у 2013 році зареєстровано понад 7,8 тис. злочинів, що майже на третину більше, ніж за попередній рік.

«Українці відверто бояться міліції, а це абсолютно ненормальна ситуація», – переконані фахівці «Реанімаційного пакету реформ», які спільно з Центром політико-правових реформ розробили нову концепцію реформування правоохоронних органів. Це перший за часи незалежності України проект змін міліції, який містить думку громадськості, а не опирається, як раніше, лише на бачення МВС чи РНБО.

«Україна потребує «повного ребрендингу» міліції – починаючи з назви, закінчуючи повноваженнями та підпорядкуванням. Ми пропонуємо кардинально змінити статус міліції – з воєнізованого формування на службу по наданню послуг, яка зможе ефективно гарантувати безпеку та правопорядок», – говорить Олександр Банчук, експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ.

Сьогодні в Івано-Франківській області зайнято 3,6 тис. працівників МВС, 14% з яких – працює в апараті обласного управління. В рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%.

Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах та селах Івано-Франківщини. Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть в межах закріпленої території, на 10 000 населення.

Органи правопорядку отримають нову назву – «поліція», до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотись буде за що, адже передбачається закріпити заробітну плату працівників поліції на рівні 5 прожиткових мінімумів – близько 6 000 грн.

Ще одна інновація реформи – нагрудний жетон. Завдяки цьому жетону можна буде одразу дізнатись посаду, ім’я та прізвище поліцейського. На законодавчому рівні буде заборонено приховувати свій жетон, а тим паче, не носити його.

У громадян також з’явиться право фіксувати роботу представників органів правопорядку на фото- чи відеокамеру, що досі викликає велике невдоволення у нинішніх міліціонерів.

Експерт повідомив, що в рамках запропонованої реформи пропонується ліквідувати ДАІ в нинішньому вигляді. Натомість пропонується створити патрульно-постову службу, яка буде відповідати за правопорядок на певній території, а не лише на окремому відрізку дороги, як зараз.

Ліквідувати пропонують і Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції в повній мірі можуть виконувати приватні охоронні агенції. Після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція.

Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній та Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь та підрозділів відійдуть до Військової та Прикордонної поліції.

Своє бачення реформи також нещодавно представило Міністерство внутрішніх справ:
Схожі новини:

Заступник міського голови Зіновій Фітель привітав секретаря міської...
Корпорація Roshen прийняла рішення зупинити виробничу діяльність Липецької...
Обраний президентом США Дональд Трамп провів телефонну розмову...
На офіційному сайті Московського комітету Комуністичної партії РФ...

By Людмила Баран 4 Гру, 2014 20:04


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +