У прикарпатському районному центрі вручили перші ID-картки

By Борис Марія 9 Лют, 2016 07:19

У прикарпатському районному центрі вручили перші ID-картки

Схожі публікації

Загрузка...

У  Богородчанському районному секторі Управління державної міграційної служби (РС УДМС) в Івано-Франківській області відбулася знакова подія: вручення перших ID-карток молодим жителям району.

Нагадаємо, з 11 січня цього року міграційна служба почала видавати паспорти громадянина України у вигляді пластикової картки, яку європейці називають ID-карткою, інформують на сайті Богородчанської РДА.
Новий документ зручніший за паперовий аналог. Завдяки вбудованому електронному чіпу таку картку практично неможливо підробити,  а у разі втрати ніхто  не зможе нею скористатися. Крім того, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.
Паспорти нового зразка видаватимуть безкоштовно усім громадянам України, які їх отримують уперше й досягли 16 років. Для їх оформлення потрібно подати ксерокопії паспортів батьків, а також копію свідоцтва про народження дитини та фотографію.
В ID-картку  вносять такі дані:  назва держави;  назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в реєстрі; номер документа; дата його видачі;  уповноважений суб’єкт, який видав документ;  місце народження; від-цифровані образ обличчя та підпис особи. Також за письмовим клопотанням заявника може бути внесена додаткова змінна інформація, передбачена законодавством.
Завідувач Богородчанського РС УДМС Василь Паньків зазначає: “На сьогодні ми прийняли 30 заяв на оформлення ID-карток. Ще 8 документів уже готові та чекають своїх власників. Наразі до перших паспортів видається  довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи. Заяви від дорослого населення поки не приймаються, адже система ще не відпрацьована і немає можливості зчитувати  ID-картки. Кабмін тим часом розробляє норми, згідно з якими буде оцінюватися виготовлення втраченого чи пошкодженого паспорта. Коли ці норми будуть затверджені, почнемо приймати заяви від усіх охочих отримати ID-картку”.
Та, згідно з чинним законодавством, паспорт громадянина України у формі книжечки має необмежений термін дії, а тому навіть після впровадження паспортів нового зразка такі паспорти залишаться чинними. Замінювати їх на пластикові можна, проте це не обов’язково.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Борис Марія 9 Лют, 2016 07:19


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +