У місті проводять навчання з надання допомоги невиліковно хворим

Автор: Людмила Баран

17 Сер, 2015 18:00

Поділитись публікацією
У місті проводять навчання з надання допомоги невиліковно хворим

З 17 по 21 серпня у навчально-методичному центрі проходить тренінг на тему «Організація і надання паліативної допомоги дітям та їх близьким виїзними бригадами».

Навчання проводиться для учасників проекту «Створення виїзної дитячої паліативної бригади», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження» у таких містах України як Харків, Вінниця, Луцьк, Кривий Ріг, Рубіжне (Луганської області) та Київ, повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.

Тренінг проводять завідувач виїзним консультативним відділенням обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин, спеціаліст з Білоруського дитячого хоспісу Павло Бурикін, спеціалісти Івано-Франківського навчально-методичного центру, дитячого хоспісу та відділу онкогематології обласної дитячої клінічної лікарні.

Привітати курсантів з початком такого навчання прийшли директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник, завідувач кафедрою соціальної гігієни та організації охорони здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету Орина Децик, доцент кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я ІФ НМУ Зоя Ціхонь та головний лікар обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька.

Спеціалісти відзначають гостру необхідність створення в Україні системи надання якісної паліативної допомоги дітям. Адже більшість з них перебувають вдома, під наглядом батьків. Та усі вони стикаються з серйозною проблемою – відсутністю виїзних бригад, що надають паліативну допомогу вдома та забезпечують вчасне знеболення для важкохворих дітей, а також можливості організації тимчасового перепочинку для родини (забезпечення перебування дитини в стаціонарному закладі на короткий період часу).

Як зазначалось, за даними Міністерства охорони здоров’я, у 2014 році такої допомоги потребували 17 500 дітей. В Івано-Франківській області на базі Надвірнянського будинку дитини вже створене дитяче відділення паліативної допомоги, яке розраховане на 20 маленьких пацієнтів.

Окрім організаційних питань роботи виїзної бригади проводитимуться бесіди і на такі теми як «Роль комунікацій в паліативній медицині», «Бар’єри до спілкування. Форми і методи. Спілкування», «Синдром емоційного вигорання. Основне визначення. Ознаки професійного стресу. Поняття задоволеності роботою. Принципи лікування і профілактики синдрому емоційного вигорання у працівників паліативної та хоспісної допомоги» тощо.

Навчання проходить за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.