У минулому році фахівці в області забракували 5% харчів та третину нафтопродуктів

Автор: Турій Роман

22 Січ, 2015 17:27

Поділитись публікацією
У минулому році фахівці в області забракували 5% харчів та третину нафтопродуктів

Впродовж 2014 року Випробувальним центром ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» здійснено 1977 досліджень.

Зокрема, досліджено 550 одиниць харчової продукції, 787 зразків промислової продукції, 640 одиниць харчової продукції та сільськогосподарської сировини досліджено на наявність ГМО. Серед досліджених продуктів харчування, які не відповідали вимогам нормативних документів за якісними показниками – масло, безалкогольні напої, хліб, вода питна, кондитерські вироби, консерви м’ясні, горілчані вироби. На наявність ГМО досліджувались різновиди зерна. Загалом, неякісними було визнано 5% від дослідженої харчової продукції. Генетично модифікованим виявилось 6% дослідженого зерна.

І хоч цей відсоток на перший погляд може потішити, адже 5% браку та 6% ГМО – досить оптимістичне оцінювання якості продукції, однак, наголосимо, що на дослідження потрапляли зразки за зверненням самих підприємців-виробників чи фізичних осіб, незадоволених певним продуктом. Тобто, насправді рівень харчової продукції низької якості чи генетично модифікованої харчової сировини на місцевому ринку буде істотно вищий.

Серед промислової групи з дослідженого найчастіше бракувались нафтопродукти – 36% перевірених не відповідали якісним показникам. Прикрим є той факт, що дороге паливо виявляється ще й неякісним. Зокрема, досліджені зразки не відповідали вимогам нормативів за такими якісними показниками як масова частка сірки і бензолу, за густиною і октановим числом. Всі ці показники як раз таки і впливатимуть на пришвидшення зношуваності двигуна автомобіля.

З огляду на виявлені порушення показників якості і безпечності продукції в “Стандартметрології” наголошують на необхідності пильної уваги споживачів при обранні товарів як харчової, так і промислової групи. Кілька хвилин витрачених на ознайомлення з етикеткою чи супровідними сертифікатами, умовами зберігання та реалізації продукції дадуть можливість вберегтися від відвертого фальсифікату чи продукції сумнівної якості.