У лютому великі пенсії оподаткують за два місяці

By Людмила Баран 27 Січ, 2015 20:09

Схожі публікації

Loading...

Зміни в пенсійному законодавстві вплинуть на розміри пенсій прикарпатців у 2015 році.

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з 1 січня оподатковуватимуться пенсії, розмір яких втричі перевищуватиме мінімальну заробітну плату , яка сьогодні складає 1218 гривень, а з 1 грудня 2015 року становитеме 1378 гривень, передає прес-служба ОДА.

Отож, з 1 січня цього року оподатковуватимуться пенсії або суми щомісячного довічного грошового утримання, які перевищуватимуть 3654 гривні в місяць.

Парламентарі змінили і ставку податку на доходи фізичних осіб. Починаючи з 1 січня вона становитиме 15 відсотків, якщо місячний оподаткований дохід не перевищує десять мінімальних зарплат – 12180 гривень, і 20 відсотків, якщо сума більша.

Отож, для місячної пенсії в 5000 гривень базою оподаткування стане 1346 гривень (5000грн. відняти 3654грн.). З цієї суми буде вираховано 15 відсотків податку – 201,90 гривні.

Оскільки відомості з виплати пенсій за січень формувалися до того, як ухвалили Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», січневі пенсії не оподатковувалися, отож у лютому українці сплатять податок за два місяці 2015 року.

За попередніми розрахунками, починаючи з 1 січня, оподаткуванню підлягатимуть виплати понад шести тисяч пенсіонерів в області.

Пенсійні нарахування для тих категорій , які отримують спеціальні пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» обчислюватиметься в розмірі 60 відсотків від заробітної плати (грошового утримання).

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня цього року становить 949 гривень, а з 1 грудня – 1074 гривні.

Нагадаємо також, що пенсійний вік не підвищили. Не скасували і пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Водночас до 2022 року жінки після 55-ти років можуть передчасно вийти на пенсію за умови, якщо матимуть 30 років страхового стажу, звільняться з роботи і не працюватимуть до досягнення пенсійного віку. Розмір такої виплати буде зменшено на піввідсотка за кожний повний чи неповний місяць передчасного виходу на пенсію. Таке зменшення розміру пенсії застосовуватиметься протягом усього періоду одержання пенсії (тобто довічно) незалежно від її виду.

Працюючі пенсіонери цьогоріч зможуть одержувати пенсії у повному обсязі.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у 2015 році не передбачена доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення. Розмір цієї виплати зафіксований станом на 31 грудня минулого року.

В області налічується майже 370 тисяч людей пенсійного віку. Середній розмір пенсії становить 1417 гривень.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський...
Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає зменшення кількості...
З 1 січня 2016 року в Україну заборонено...
З обов’язкових реквізитів податкової накладної вилучено дані про юридичну...

Loading...
By Людмила Баран 27 Січ, 2015 20:09


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +