У Карітасі жертви тоталітарних режимів вшанували жертв Другої світової війни (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

12 Тра, 2015 21:06

Поділитись публікацією
У Карітасі жертви тоталітарних режимів вшанували жертв Другої світової війни (ФОТО)

Восьмого травня 1945 року у Європі завершилася Друга світова війна, жертвами якої стали близько 65 мільйонів людей. Серед тих, хто вижив після концтаборів та примусових робіт – чимало жителів Івано-Франківська та області.

Про це повідомляє прес-служба БФ “Карітас”.

У зруйнованих містах Німеччини після років бомбардувань люди зітхають з полегкістю. Для союзників – народів Радянського Союзу, американців, французів, британців, поляків, нідерландців, канадців, бельгійців – 8 травня, день беззастережної капітуляції Вермахту, – це день перемоги – для них 8 травня 1945 року – це день звільнення: із концтаборів, від примусових робіт або життя у підпіллі. Серед них велика кількість українців, і навіть жителів Івано-Франківська та області.

Саме в цей день у благодійному фонді «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» відбулась чергова зустріч учасників Клубу людей похилого віку «Надвечір» – жертв тоталітарних режимів. Зі сльозами на очах колишні в’язні концтаборів, остарбайтери пригадували собі події 70-літньої давності, коли після важких часів поневірянь нарешті вдалось вдихнути повітря перемоги.

Учасники Клубу пригадували, як раділи вони тоді, що дочекались цього дня. Як радіють сьогодні, що мають можливість зустрітись, поспілкуватись, а ті, хто не в силі приходити на зустрічі, мають можливість спілкуватись з волонтерами та працівниками Карітасу, які регулярно їх провідують.

День перемоги для українців як і раніше залишається великим святом. А починаючи з цього року вперше в Україні офіційно указом президента Петра Порошенка заснований День пам’яті та примирення. Його відзначають 8 травня, як і в інших європейських країнах.

Тому зустріч учасників Клубу завершилась відвідуванням Могили бійцям за волю та незалежність України, де висадали квіти, які були вирощені дітьми та молоддю з вадами розумового розвитку. Така спільна акція – це низький уклін і подяка від нинішнього покоління за перемогу.