У Івано-Франківську дискутували про самоврядування і децентралізацію

Автор: Турій Роман

21 Лют, 2015 16:40

Поділитись публікацією
У Івано-Франківську дискутували про самоврядування і децентралізацію

У Івано-Франківську відбулася панельна дискусія «Реформа самоврядування і децентралізація: чого сподіваємось?» в рамках проекту «Київський діалог».

Це другий захід представництва «Київського діалогу» на Прикарпатті, такі зустрічі відбуватимуться й надалі в середньому один раз на місяць. Основною метою таких публічних обговорень є обмін думками на форумі громадянського суспільства, солідаризація і пошук можливостей продовжити демократизацію українського суспільства та запозичити передовий європейський досвід, що може бути адаптований в Україні. Вже незабаром темами обговорень стануть питання прав людини в Україні, а також питання реформи освіти.

Модератором на заході був один із патронів проекту «Київський діалог» в Україні – Юрій Андрухович, котрий, після хвилини мовчання в знак вшанування усіх полеглих героїв України, розповів більше про сам проект і сутнісні цілі дискусійного майданчика та запросив присутніх до спілкування.

В роботі першої частини дискусії взяли участь як доповідачі: Володимир Ковальчук – перший заступник начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області, Олег Головенський – директор Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» та редактор Агенції новин «Фirtka.if.ua», Ігор Бригілевич – член правління Центру досліджень місцевого самоврядування (м. Львів), Юрій Лисюк – голова ІФОО «Комітет виборців України». Учасники першої панелі дискусії обговорили питання основних побоювань щодо відсутності реформ саме в збільшенні повноважень самоврядування на місцях і головне – фінансової сторони цих повноважень і організації надання адміністративних послуг населенню. Цей процес несе на собі й майбутні місцеві вибори, що також впливають на характер перетворень.

Друга панель доповідачів була не менш цікава: Володимир Єшкілєв – письменник, Ростислав Кукурудз – депутат Івано-Франківської міської ради, Руслан Марцінків – громадсько-політичний діяч, Володимир Чорноус – викладач конституційного права, депутат Івано-Франківської міської ради.

Друга панель більше фокусувалася на темі здатності громад брати на себе відповідальність по самоорганізації, необхідність управляти активами. Особливо контраверсійно ця тема виглядає в умовах війни і поширення сепаратистських настроїв в окремих регіонах країни.

Організатори дякують усім, хто прийшов або долучився через участь в дискусії через онлайн-трансляцію. У роботі дискусії не змогли взяти участь Василь Скрипничук, Віктор Анушкевичус, Володимир Шкварилюк, Ігор Матвійчук, Юрій Бабій, Віктор Кімакович, Петро Шкутяк, інші гості, але організатори сподіваються на плідну співпрацю в подальшому.