У Франківську відкрилася книгарня “Під лиликом” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

31 Жов, 2015 18:12

Поділитись публікацією
У Франківську відкрилася книгарня “Під лиликом” (ФОТО)

На вулиці Шевченка, 12, на місці колись культового  кафе “Під лиликом”, відтепер працює книгарня-галерея. 

Читайте також: Рік війни: як Франківськ пережив 2022 рік й до чого готуватися цьогоріч (ФОТО)

На її відкриття 31 жовтня завітали митці, які були постійними відвідувачами популярного у 90-тих кафе.

За словами письменника Тараса Прохаська, кафе “Під лиликом” разом із журналом “Четвер” та бієнале “Імпреза” є тими трьома речами, які створили  “Станіславський феномен”. Адже це місце було своєрідним клубом, місцем зібрань художників та письменників, причетних до  формування цього мистецького явища.

Прохасько розповів, що саме кафе було у маленькому приміщенні. Але його особливість –  великий сад, зі столами і лавками, посеред міста, посеред камениць, такого ніколи більше у Франківську не було.

“Мені дуже радісно, що відродження “Під лиликом”розпочалося саме з книгарні – є такі мрії, що книгарня тільки початок.   Ті люди, які були тут, у цьому місці, самі вже напрацювали на кілька поличок порядної книгарні”- сказав Тарас Прохасько. – “Те, що тут нічого іншого не було зроблено за останніх п’ятнадцять років – це насправді чудо.   Виявилося, що можна вернутися з тим, що варто тут зробити”.

Художник Мирослав Яремак зауважив, що зараз у місті є люди, які стануть наступним поколінням “Станіславського феномену”.

“Знову з’являється місце, куди можна буде ходити, зустрічатися з цікавими людьми, планувати цікаві події”, – сказав Яремак.

Власниками книгарні є подружжя Дмитро та Дарина Шегда. Для перших відвідувачів вони влаштували акцію: всі книжки можна було придбати за однією ціною, але їхні обкладинки ховалися під обгорткою, тож покупка ставала сюрпризом.

Крім книжок, “Під лиликом” пропонує відвідувачам картини івано-франківських художників, сувеніри та прикраси з бісеру майстрині Олени Шкварок.

Також творці книгарні планують відреставрувати старовинний австрійський паркан, який обгороджує ділянку. Посприяти у цьому питанні погодилися відомий коваль Сергій Полуботько та головний архітектор міста Володимир Гайдар. Про підтримку також проситимуть небайдужих мешканців міста.