У Франківську презентували проект пам’яті “Маки” (ФОТО)

Автор: Борис Марія

23 Сер, 2017 16:51

Поділитись публікацією
У Франківську презентували проект пам’яті “Маки” (ФОТО)

23 серпня у франківській галереї “Арт на Мур” презентували проект пам’яті “Маки”, присвячений загиблим в Іловайському котлі.

Художниця, голова правління “Творчої криївки” Віталіна Маслова вже тривалий час працює з атовцями. Вона розповіла, що це проект пам’яті загиблих Героїв, який присвятили боротьбі за Іловайськ. Також хочуть нагадати атовцям, що їх чекають на мирній частині України.

“Багато хлопців загинули. Ще досі дехто чекає на своїх рідних, не вірить, що вони загинули, не вірить результатам ДНК”, – розповіла вона.

За її словами, бійцям допомагають реабілітуватися з допомогою мистецтва, фотографії, кіно. Виставка подорожуватиме різними містами. Людям пропонуватимуть згадати ті події й атовців.

Картини можна придбати,а виручені кошти витратять на реабілітацію бійців.

Дмитро Різниченко, який проходив реабілітацію після АТО у “Творчій криївці”, сказав, що на фронті все осмислюється простіше, тому й хлопці фотографувалися із картинами з маками та співали. За його словами, кожен війну переживає по-своєму, хтось спивається, а хтось поринає у творчість. Так з’явився й цей проект.

Воїни з 72 ОМБр заспівали пісню на слова Володимира Матвієнко “Маки червоні”, композитор Євген Пухлянко. Використано запис, на якому пісню співає відомий співак та громадський діяч Фемій Мустафаєв.

Під час виконання цієї пісні українські військовослужбовці тримають в руках картини друга Барклая, на яких зображені маки. Це  відзнято та змонтовано у кліп режисером та митцем Андрієм Шарапою. Кліп  також можна переглянути на виставці, яку  присвячено  Дню  пам’яті  загиблих в Іловайському котлі.

Біографічні довідки

Барклай – це військовий позивний і творчий псевдонім Кулика Павла Олексійовича. Феномен Барклая полягає в тому, що, не маючи художньої освіти, він почав створювати картини, потрапивши  на війну в серпні 2015 року. За майже півтори року перебування на фронті Барклай створив понад 50 картин. За цей же період було проведено біля 10-ти виставок: у Львові, Києві та Афінах.

Віталіна Маслова — мисткиня, викладачка, художня терапевтка, громадська діячка. Засновниця та голова правління БО МБФ “Творча Криївка”, в березні 2014 року після трагічних подій на Майдані розробила власну методику роботи з наслідками бойової травми – “творчу реабілітацію”. З жовтня 2014 року займається психологічною допомогою військовим, їхнім родинам та волонтерам, які перебували на передовій. За оригінальною методикою бійцям допомагають засвоїти травматичний бойовий досвід, навчитися заново жити в мирних умовах, познайомитися з новими сторонами своєї особистості.

Андрій Шарапа — митець, фотограф та режисер, виробив власний стиль взаємодії з оточенням, з початку Революції Гідності робив пісенні кліпи майдановськими мешканцями на патріотичні теми, з початком російської агресії долучився до волонтерського руху фільмував кліпи з бійцями Правого сектору, пораненими у шпиталі та ветеранами на курсі реабілітації “Творча Криївка”.