У Франківську презентували навчальний комплекс віртуальної реальності (ФОТО)

By Борис Марія 29 Лют, 2016 20:50

У Франківську презентували навчальний комплекс віртуальної реальності (ФОТО)

Схожі публікації

Загрузка...

Днями в Центрі стоматології університетської клініки ІФНМУ в рамках відкриття Навчально-практичного центру естетичної стоматології презентували віртуальну навчальну програму для студентів.

Уперше в Україні в ІФНМУ впроваджують інтерактивний навчальний комплекс віртуальної реальності, який дає можливість якомога ефективніше навчити студента лікувати пацієнта в різноманітних клінічних ситуаціях, інформують на сайті медуніверситету.

Розробниками інтерактивного комплексу стали доцент хірургічної стоматології Андрій Пантус та начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Василь Сенчій.

Програма дозволяє у віртуальному форматі відтворити реальну патологію. Система моделює 3D-об’єкт, з яким студент за допомогою спеціального сенсорного детектору, наче власноруч, може вчитися виконувати найрізноманітніші маніпуляції з анатомічними структурами (від звичайних розрізів і аж до складних операцій) у так званому віртуальному людському організмі без остраху, що заподіє шкоду пацієнту. Таким чином майбутній медик значно швидше і ефективніше набуває всіх необхідних практичних навичок.

«Дані комп’ютерної томографії обстежень реальних пацієнтів надходять у нашу навчальну базу даних, і студенти мають змогу відразу скласти план лікування у системі 3D, – пояснює доцент хірургічної стоматології Андрій Пантус. – А спеціальний 3D-принтер фізично відтворює патологію, аби студенти могли детально розглянути кожну конкретну клінічну ситуацію».

Наразі інтерактивний комплекс перебуває на стадії розробки і випробовується в навчально-практичному центрі «Стоматологія із застосуванням 3D-технологій», що на базі стоматологічного центру університетської клініки ІФНМУ. Однак у перспективі даний комплекс планують застосувати на багатьох інших кафедрах ІФНМУ.

Одним із нещодавніх наукових експериментальних проектів цього навчально-практичного центру є розробка дизайну конструкцій черепних протезів, які необхідні у випадках, коли в пацієнта проводиться резекція щелепно-лицевої ділянки. Останні у співпраці із закордонними компаніями можна виготовити методом тривимірного друку з титану або кобальтохромового сплаву. Науково-дослідницька робота і впровадження проекту в клінічну роботу відбувається за участю команди фахівців кафедри хірургічної стоматології ІФНМУ.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Управління продовольства і медикаментів США (УПМ) визначило, що...
В Ізраїлі вперше зробили успішні операції кесаревого розтину...
Українська льотчиця Надія Савченко попри погіршення стану здоров’я третій...
Хлопчик, який два роки відрощував волосся, щоб пожертвувати...

By Борис Марія 29 Лют, 2016 20:50


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +