У Франківську планують зменшити викиди вуглекислого газу

By Людмила Баран 10 Чер, 2015 21:17

Схожі публікації

Загрузка...

Влада та громадськість міста 9 червня обговорили зміни до «Програми сталого енергетичного розвитку м. Івано-Франківськ на період до 2020 р.»(ПСЕР). Програма передбачає збільшення енергоефективності міських установ, зменшення викидів вуглекислого газу тощо.

З презентацією Програми, що включала деякі зміни від Технічного комітету «Угоди мерів», виступив начальник відділу енергозбереження та екології виконавчого комітету міської ради Івано-Франківська Іван Дмитрученко, йдеться на сайті “ОПОРИ”.

«Програма енергетичного розвитку Івано-Франківська є стратегічним документом. Її реалізація дозволить підвищити енергоефективність у бюджетних закладах та установах, житлових будівлях, громадському транспорті, муніципальному громадському освітленні та на комунальних підприємствах міста», – зазначив Іван Дмитрученко.

Чиновник підкреслив, що для впровадження енергоефективних заходів у перелічених сферах необхідно залучити близько 1 515, 60 млн грн інвестицій.

Разом із тим, енергомодернізація міста дозволить до 2020 року на 413 635,33 МВт*год/рік зменшити споживання всіх основних видів енергетичних ресурсів.

І – що не менш важливо – за умов вдалої і повної реалізації ПСЕР у 2020 році в Івано-Франківську планується досягнути зменшення викидів СО2 на 114 855,25 тон/рік або на 20,15 % відносно 2010 року, обраного базовим.

В ході обговорення доповіді Івана Дмитрученка у франківчан виникло до чиновника декілька запитань. Головне питання, що цікавило жителів міста – чи буде запроваджена місцева програма щодо енергозбереження та компенсації кредитів для ОСББ та житлових будинків, що працює у багатьох містах України.

Цікавили франківчан і результати діючої Програми сталого енергетичного розвитку: зокрема, присутні висловили жаль з приводу того, що місцева влада не досить активно доносить до громадськості інформацію про хід реалізації Програми. У відповідь Іван Дмитрученко запропонував учасникам обговорення з усіма пропозиціями і запитаннями щодо цієї сфери в подальшому звертатися особисто до нього.

Івано-Франківськ є одним із 17 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», основною метою якого є підвищення енергетичної безпеки України, зокрема – через допомогу муніципалітетам міст-партнерів у плануванні, підготовці та фінансуванні проектів чистої енергії та енергоефективності. На цьому наголосила регіональний координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Руслана Величко-Трифонюк, презентуючи цілі та очікування Проекту.

Зокрема, Руслана Величко-Трифонюк наголосила, що основними очікуваними результатами Проекту у всеукраїнських масштабах є заощадження 266 млн м3 природного газу, залучення 200 млн доларів інвестицій у проекти чистої енергії та енергоефективності, скорочення викидів СО2 на 500 000 тонн.

Програма сталого енергетичного розвитку Івано-Франківська є основним стратегічним документом, який демонструє, яким саме чином місто планує зменшити викиди парникових газів до 2020 року, долучившись тим самим до вирішення проблеми глобального потепління у світі, та скоротити споживання енергетичних ресурсів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Готовність ЖКГ України до опалювального сезону 2017-2018 становить...
Українцям будуть відключати електроенергію в зимній період. Припинення...
Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики...
Місто Сміла Черкаської області залишилося без опалення: котельням...

Loading...
By Людмила Баран 10 Чер, 2015 21:17


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +