У Франківську планують виносити питання на розгляд міської ради, зібравши всього 300 підписів громадян

By Турій Роман 8 Лют, 2015 07:42

У Франківську планують виносити питання на розгляд міської ради, зібравши всього 300 підписів громадян

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Відбулося засідання експертної групи з розробки проекту нового Статуту територіальної громади міста та Положення про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківськ.

6 лютого 2015 року, під головуванням секретаря Івано-Франківської міської ради Миколи Вітенка відбулось засідання робочої експертної групи з розробки проекту нового Статуту територіальної громади міста та Положення про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківськ.

До складу робочої групи з розробки Статуту ввійшли не тільки представники міської влади, але й представники інститутів громадянського суспільства.

У засіданні експертної групи  взяли участь представники експертно-аналітичного відділу міської ради, юридичного відділу, відділу внутрішньої політики, сприяння діяльності депутатів та організаційно-інформаційної роботи, експерт з місцевого самоврядування Кирило Рубановський та експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик.

Серед основних положень підготовленого експертно-аналітичним відділом проекту нового Статуту територіальної громади міста міститься спрощення процедури проведення громадських слухань та реалізації права місцевої ініціативи.

Члени робочої групи визнають, що попри свою репутацію найбільш відкритого міста України у Івано-Франківську не врегульовано порядок реалізації права громади на проведення громадських слухань та права місцевої ініціативи. У діючому Статуті територіальної громади міста Івано-Франківська міститься норма, відповідно до якої громада має право вносити на розгляд міської ради власний проект рішення зібравши при цьому 1 % підписів від загального числа виборців міста. Така кількість підписів, а це приблизно 18 тис., є дуже великою та фактично унеможливлює реалізацію законного права громади.

У пропонованому проекті Статуту міста та проекті Положення «Про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківськ» передбачено норму в 300 підписів членів територіальної громади та чіткий порядок підготовки й внесення власного проекту рішення на розгляд депутатів.

Наразі членами експертної групи вказані проекти доопрацьовуються, вже невдовзі будуть оприлюднені на офіційному сайті міської ради (“mrada.if.ua“) та винесенні на відкрите громадське обговорення.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 8 Лют, 2015 07:42


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +