У Франківську обговорили, скільки грошей “під матрацом” у прикарпатських нардепів

Автор: Дубінець Вікторія

25 Nov, 2016 14:19

Поділитись публікацією
У Франківську обговорили, скільки грошей “під матрацом” у прикарпатських нардепів

Сьогодні, 25 листопада, в Івано-Франківську відбулася перша в місті антикорупційна тусівка “ЧЕСНО про незаконне збагачення”.

Читайте також: Найстарший мешканець Лисецької громади відзначив 102 роки (ФОТО)

“Антикорупційні заходи загалом спрямовані не на те, аби показати, що гроші – це погано. Якщо кошти йдуть у розвиток бізнесу, регіону – це на благо суспільству. Але потрібно знати, скільки ховають “під матрацом”, – розповіла координаторка кампанії “Стеж за грошима” Віта Думанська.

Під час заходу поговорили про те, що таке е-декларування, та що задекларували прикарпатські нардепи.

“Декларація – це антикорупційний рентген. Зараз в країні відбувається е-декларування, яке викликало шок у суспільства та недовіру. Але у владі повинні бути люди, яким довіряють 100-відсотково, адже вони керують нашими грошима. Е-декларації спрямовані на запобігання корупції та прозорість влади”, – розповіла активістка Наталя Соколенко.

Організатором виступив громадський рух “ЧЕСНО”. У тусівці взяли участь громадські активісти, місцеві депутати та помічник нардепа Олександра Шевченка Олег Головенський, інформує “Галка”.

За інфографікою, яку склав громадський рух “ЧЕСНО”, найбагатшим нардепом із Франківщини є Олександр Шевченко, який за рік заробив майже 29 мільйонів гривень. Найменше з прикарпатських обранців заробив Юрій Тимошенко – близько 80 тисяч гривень. Найбільше землі у Юрія Солов’я. Однак активісти забули про Юрія Дерев’янка, який задекларував 150 мільйонів гривень готівкою, 6 автівок та 5 квартир, за що вибачилися та пообіцяли скласти нову інфографіку.

На тусівці старший аналітик Transparency International Євген Черняк розповів про важливість е-декларацій та що що повинні робити громадяни, щоб “викрити” корупціонера.

“Е-система – це не те, що впало нам з неба, а постмайданівські наслідки. В 2014 році активісти збирали паперові декларації, щоб показати людям реальний майновий стан представників влади. Тому електронне декларування є великим досягненням.

Кожен із нас може допомогти у зібранні інформації про небравильні дані в деклараціях. У всіх є знайомі, друзі, колеги, які в деклараціях вказали одне, а ви бачите зовсім інше. Чесно кажучи, коли я поглянув у декларації знайомих, очі вилізли на лоба”, – розповів Євген Черняк.

Аналітик закликав громадян перевіряти е-декларації якщо не арифметично, то хоча б логічно: якщо хтось задекларував паркомісце, але не зазначив, що у нього є автівка, – це привід для недовіри.