У Франківську науковці з України, Польщі та Білорусі дискутують над питаннями транскордонної спадщини (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

15 Лис, 2018 10:46

Поділитись публікацією
У Франківську науковці з України, Польщі та Білорусі дискутують над питаннями транскордонної спадщини (ФОТО)

У четвер, 15 листопада, в ПНУ ім. В Стефаника розпочалася Міжнародна наукова конференція під Почесним патронатом Прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького “Транскордонна спадщина – основа польсько-білорусько-українського співробітництва”.

Читайте також: Хто з прикарпатських нардепів добровільно подав декларацію за 2021-2022 роки (ІНФОГРАФІКА)

На конференції вчені обговорюватимуть різні ідеї спільної праці, що дозволять розвиватися усім країнам-учасницям програми, інформує “Галка”.

За словами ректора ПНУ ім. В.Стефаника Ігоря Цепенди, нині університет є локалізацією для проведення цієї конференції.

“У рамках транскордонної співпраці Прикарпатський університет бере участь у різних ґрантових програмах. Сама ідея проведення конференції є надзвичайно важливою для усіх трьох країн. Вона дає можливість розвивати спільні культурні, інфраструктурні й освітні проекти”.

Ректор переконаний, що спільними зусиллями Україна, Польща і Булорусь зможуть покращити і свій державний розвиток, і добробут суспільства.

Василь Хімяк, старший експерт представництва програми транскордонної спадщини, каже, що такі конференції мають на меті налагодження співпраці і створення різного роду спільних проектів.

“У першу чергу до програми залучені області, які межують з кордоном. Це вже друга подібна конференція. Минулого року така була у польському Жешуві та Львові. Нині ми вирішили приїхати сюди і залучити академічний потенціал. Конференція стосується спадщини. Науковці будуть виголошувати різні свої дослідження та статті, які стосуються спільних об’єктів”.

Науковець Александр Панько з Білорусі розповідає, що в рамках програми вже працює більше 10 років.

“На таких зустрічах ми маємо можливість познайомитися з колегами, які займаються такою ж проблематикою і дослідженнями, як і ми. Спільно подискутувати над проблемними питаннями. Крім того, це можливість розказати про свої напрацювання”.

Петро Савчук, ректор Луцького національного університету, вірить, що конференція дасть ще більший поштовх у розвитку транскордонної програми.

До обговорень планують долучитися близько 120 науковців. Також передбачені виїзди до Галича і Більшівців.