У Франківську, Калуші та Коломиї відкрилися центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги

By Людмила Баран 1 Лип, 2015 08:41

У Франківську, Калуші та Коломиї відкрилися центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Схожі публікації

Loading...

З 1 липня 2015 року у всіх регіонах України відкрилися сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В Івано-Франківську місцевий центр розташований за адресою вул. Івана Франка, 4.

Звернутися до центру за допомогою зможуть мешканці не лише  Івано-Франківська, а й Тисменицького, Галицького, Тлумацького, Надвірнянського, Богородчанського районів, міст Яремче та Бурштин. Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківського МЦ.

Ще два центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкрито у Калуші та Коломиї.

Калуський центр, розташований за адресою: м.Калуш, вул.Степана Бандери,18, обслуговуватиме мешканців Калуського, Долинського, Рогатинського, Рожнятівського районів.

Коломийський (вул.Шухевичів,59) обслуговуватиме мешканців Коломийського, Городенківського, Снятинського, Верховинського, Косівського районів.

Крім того, із 1 січня 2013 року в обласному центрі працює Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який протягом 2-х з половиною років забезпечує надання такої допомоги громадян у кримінальному процесі – кожному затриманому, а також засудженим та підозрюваним, обвинуваченим особам, у кримінальних провадженнях щодо яких участь захисника є обов’язковою згідно норм КПК.

Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді, та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава.

Місцеві центри забезпечуватимуть доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпеченим (особам, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів), учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, та ін.

Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Підставою для відкриття центрів є конституційне право кожного на захист безоплатно, у випадках передбачених законом. Окрім національного законодавства таке право закріплено й у низці міжнародних зобов`язань України, таких, зокрема, як Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Завдання місцевих центрів – забезпечення цього права.

Як зазначив директор Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Віталій Стусяк, є вірогідність, що не всі із громадян, які звернуться до центру, потребуватимуть саме безоплатної вторинної, а по суті, адвокатської правової допомоги задля представництва своїх інтересів у судах.

Певна частина осіб потребуватиме надання правових консультацій та роз’яснень, які центр відповідно до покладених на нього завдань не надаватиме. Таку функцію надають інші спеціалізовані установи в регіонах.

«Ми будемо з’ясувати, з якою проблемою прийшла людина. Навіть якщо вона не є нашим клієнтом з точки зору належності до категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, або її проблема виходить за межі такої допомоги, і лежить в досудовій площині, ми, цю людину будемо орієнтувати, які є організації, що можуть допомогти кожній конкретній людині з її проблемою,і до кого звернутися за такою допомогою. Саме тому ми будемо активно налагоджувати ефективний діалог між центром та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами тощо».

А відтак, громадяни, які звертатимуться до центрів, будуть зорієнтовані куди йти та що робити, аби вирішити своє питання по суті – не зважаючи на те непотрібна чи їм буде саме адвокатська допомога у судовому порядку, чи вирішення їхніх питань можливе у досудовий спосіб. Для цього центри будуть налагоджувати мережеву співпрацю із усіма організаціями, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав.

Більше інформації про безоплатну правову допомогу на сайті: http://frankivsk.legalaid.gov.ua/
Контактна особа з питань тематики заходу: Cтусяк Віталій Іванович, (0342)55-61-13, 050-357-35-92, [email protected]

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

У Москві біля станції метро “Жовтневе поле” жінка...
Шрифт Calibri, який Microsoft широко застосовує з 2007...
За даними прокуратури, посадовці не проводили демонтаж самовільно...
Працівники Департаменту комунального господарства потрапляють у конфліктні ситуації...

Loading...
By Людмила Баран 1 Лип, 2015 08:41


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +