У Франківську фахівці з України та Польщі говорять про проблеми лісового господарства (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Жов, 2018 11:07

Поділитись публікацією
У Франківську фахівці з України та Польщі говорять про проблеми лісового господарства (ФОТО)

У четвер, 4 жовтня, в Івано-Франківську розпочалася Міжнародна науково-практична конференція “Основні проблеми й тенденції розвитку лісового господарства в Українських Карпатах.

Читайте також: На Прикарпатті розпочали процес заповідання пралісів

Українські Карпати є найбільш лісистим регіоном України, де зосереджено понад 20% площі лісів і майже третина запасу деревини нашої держави. А ліси – основа функціонування лісового господарства та деревообробки, база гірського туризму і рекреації, важливий природний стабілізатор довкілля, кажуть організатори заходу.

Суттєвим є значення лісових насаджень і в плані вирішення проблем безпеки в умовах надзвичайних стихійних явищ природи, які набувають особливо масштабних проявів у гірській місцевості.

На конференції планують обговорити питання ефективного використання лісів, збереження й примноження лісового біорізноманіття, ведення наближеного до природи лісівництва й сталого лісового господарства.

Також на зустрічі будуть запропоновані науково-обґрунтовані заходи з оптимізації еколого-соціально-економічних процесів в регіоні, шляхи подальшого ефективного розвитку деревообробної промисловості, покращення рекреаційної й туристичної інфраструктури тощо, інформує “Галка”.

Володимир Бондар, заступник голови Держлісагентства України, каже, що ця конференція може стати базою у подальшому розвитку лісового господарства.

“Ми звертаємо увагу не лише на структурний процес галузі, а й на науковий підхід у її розвитку. Зараз ми переживаємо складний час, коли багато представників влади і суспільства неоднозначно ставляться до роботи лісовиків. Це є наслідком того, що ми довго були замкнені у своїй системі. Левова частка роботи лісового господарства зараз для суспільства прихована і незрозуміла. Я вважаю, що сьогоднішня конференція є великими кроком до розвитку лісової галузі. Ми будемо брати за основу наукову думку і рухатися вперед”, – розповідає Бондар.

За словами Олексія Голубчака, директора УкрНДІгірліс, кандидата сільськогосподарських наук, завдання конференції – дати оцінку стану карпатських лісів у зв’язку з кліматичними, господарськими та іншими змінами.

“Наші ресурси потрібно використовувати розумно. Українські Карпати є частиною загальноєвропейських Карпат. Питання відтворення лісів – дуже важливе. Карпати пролягають на території 7 держав. Це важлива частина екологічного, економічного, культурного та рекреаційного довкілля”, – зауважив Голубчак.

Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук каже, що зараз направду є проблеми у лісовій галузі є.

“Втім, ми працюємо і стаємо сильнішими і компетентнішими. Робота лісника – це робота цілих поколінь. Дуже добре, що маємо молоде покоління, яке хоче займатися проблемами лісу. Зелені ліси – то наші легені.”

Учасники конференції переконані, Прикарпаття має багато різних природних багатств, основне з яких – ліси. У конференції взяли участь понад 90 провідних вчених, які представляють ряд наукових і освітніх установ з усіх регіонів України і республіки Польща, лісівники, представники природоохоронних, громадських організацій.