У Франківську діляться враженнями від бюджету участі та місцевих грантових програм

Автор: Людмила Баран

14 Лис, 2016 14:15

Поділитись публікацією
У Франківську діляться враженнями від бюджету участі та місцевих грантових програм

Щоб поговорити про ефективність програм з фінансування громадських проектів, які діють в Івано-Франківську,  14 листопада влаштували  дискусію в закладі “Урбан Спейс 100”.

Читайте також: Прикарпатці Світлана Вінтонюк та Олександр Соколюк отримали "медичний Оскар" (ФОТО)

Іван Вербицький, працівник аналітичного центру CEDOS, розповів, що бюджет участі є інструмент, за допомогою якого громада може долучатися до використання коштів з міського бюджету. Було великими позитивом те, що він запрацював у Івано-Франківську. Але є речі, які можна поліпшити.

Зокрема, слід покращити інформування про цей інструмент. Варто долучати громаду не лише до подання, голосування, реалізації проектів,але й до адміністрування, щоб цим займалися не лише працівники міської ради, але й громадські активісти.

«Це спосіб збільшити довіру до цього інструменту», –  зазначив Вербицький.

Своїми враженнями від роботи бюджету участі поділився депутат міськради Віталій Мерінов. Серед недоліків назвав те, що пенсіонерам складно долучатися до електронного голосування за проекти. Якби були відкриті простори для голосування, можливість підтримувати  проекти у паперовій формі, збільшилась би зацікавленість мешканцями у поданні проектів.  На 2016-ий було призначено 500 тисяч гривень, на наступний рік слід виділити більше.

Депутат Сергій Адамович також погодився, що є певні недоліки. Наприклад, щоб підтримати проект слід було бути клієнтом вузького кола банків. Не було паперового голосування, не було достатньої комунікації у процесі.

«Учасницький бюджет, сподіваюся, щоб він не був лише для форми, а щоб розвивався і жив, щоб були цікавіші, інноваційні проекти», – зауважив Адамович.

Учасник бюджету участі Сергій Караванець зазначив, що йому було складно співпрацювати з програмою через передбачені законом заплутані бюрократичні процедури.

Про програму “Міські Гранти” розповіла Ярина Мельник, операційна директорка платформи “Тепле Місто”.  У ній намагалися зосередити увагу не лише на підтримці проектів, а й на консультації. Під час подання заявок учасники мають змогу спілкуватися з організаторами і отримати від них допомогу в оформленні пропозицій.

Мельник повідомила, що наступний етап “Міських грантів” заплановано на другу половину січня. В попередніх трьох етапах було відповідно 24, 27 та 17 заявок, серед яких обрали по 5 переможців. Серед реалізованих – вулична лавка-зарядка для телефонів, спортивно-відпочинкова зона на території НФК “Ураган”, інфоресурс Nevdoma.