У “Франківськгазі” пояснюють, куди йдуть гроші користувачів послуг, та чому підприємству їх не вистачає

By Людмила Баран 12 Чер, 2015 21:34

У “Франківськгазі” пояснюють, куди йдуть гроші користувачів послуг, та чому підприємству їх не вистачає

Схожі публікації

Loading...

Споживачі оплачують вартість спожитого природного газу за цінами, які встановлені Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У неопалювальний період, з 1 травня по 30 вересня, діє єдина ціна на природний газ – 7,188 грн. за 1 куб. м. для всіх категорий побутових споживачів Івано-Франківщини. З них ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує лише 0,318 грн. Левова часка коштів іде НАК «Нафтогаз України» – 5,453 грн.


Як відомо, із 1 квітня 2015 року НКРЕКП підвищила вартість природного газу для населення майже у сім разів. До кінця року українські споживачі в сукупності повинні оплатити за блакитне паливо 245 млрд. грн. Однак, багато людей досі не розуміють куди в подальшому спрямовуються кошти за спожитий природний газ, пише прес-служба “Івано-Франківськгазу”.
INFO_03

«Люди, сплачуючи за газ, деколи навіть не знають, що входить у ціну газу. Щоб у наших клієнтів не виникало плутанини з такими поняттями як «ціна газу», «вартість газу» і «тарифи на газ», ми хочемо пояснити своїм споживачам, що входить в структуру ціни», – розповідає в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Кошти, які споживачі оплачують за блакитне паливо надходять у державний банк на рахунки зі спеціальним режимом використання. Потім, на підставі алгоритму, затвердженого НКРЕКП, уповноважений банк розподіляє ці кошти – перераховує вартість газу власнику газу, вартість послуг з транспортування і постачання газу – газорозподільним компаніям, третя частина у вигляді податків і зборів йде до бюджету.

Таким чином, ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує свою частку коштів від споживачів у вигляді тарифів на транспортування природного газу розподільними мережами та постачання газу за регульованим тарифом, затвердженим НКРЕКП.

Зокрема, від встановленої ціни 7,188 грн. за 1 куб. м., яку оплачують мешканці Прикарпаття, кошти розподіляються наступним чином:

власник газу НАК «Нафтогаз України» отримує 5,453 грн.;
ДК «Укртрансгаз» та інші приватні газодобувні компанії – 0,018 грн.;
ПАТ «Івано-Франківськгаз» за послуги з транспортування і постачання газу – 0,318 грн.;
до державного бюджету (у вигляді цільової надбавки, обов’язкових податків та зборів) перераховується – 1,399 грн.

В свою чергу, зазначає Василь Вітюк, левову частку тарифної виручки, яку отримує ПАТ «Івано-Франківськгаз» – 95,1%, підприємство скеровує на виробничу діяльність та оплату праці. Передусім кошти спрямовуються на утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи.

Окрім того, гроші витрачаються на придбання паливно-мастильних матеріалів, на оплату енергоносіїв та обов’язкові платежі тощо. Ще 4,8 % тарифної виручки направляється на фінансування заходів, передбачених інвестиційною програмою. Це передусім, модернізація газових мереж та безкоштовне встановлення лічильників.

Встановлені тарифи покриють лише 86% витрат компанії. Це означає, що підприємство не матиме можливості профінансувати всі заплановані заходи по виконанню інвестиційної програми та модернізації газотранспортної системи.
Схожі новини:

Пасажирів громадського транспорту Львова запрошують впродовж одного дня...
Національний екологічний центр України презентував мультфільм «Утеплення будинку»....
Зображення «нових» гривень були придумані ще п’ятнадцять років...

By Людмила Баран 12 Чер, 2015 21:34


Загрузка...

Написати коментар

2 коментаря

  1. Гість Червень 13, 22:17

    Абсурд від першого до останнього слова. По-перше – з якої радості якомусь там НАК Нафтогазу більше 5 грн? По-друге – був я в нашому Франківськгазі. там купа соскових жінок-хамок на старих компах ще з 97 віндою і термальними принтерами з ранку до вечора рахує гроші і виписує “борги” населенню, сосбливо стареньким пенсіонеркам, які не ходять сваритись і чемно платять необшрунтовані штрафи, тарифи і т.д. По-третє, не видно ні мастрів, ні інженерів, не проводиться модернізація ГТС, так є одна бригада і пара майстрів, яких потрібно чекати купу часу. Почетверте – начальник має зарплату понад 10 тис. Грн і їздить на крутій іномарці. Так само коболєв у Києві має зарплату в 35 тис. грн і їздить на мерсі. Одним словом, СОВОК, БЕЗГЛУЗДЕ ТРИНЬКАННЯ ГРОШЕЙ І КОРУПЦІЯ! Як потрібно зробити було ще 23 роки тому? Ось цих совкових жіночок-хамок відправити на пенсію і звільнити їх 90%, включаючи так званих “контролерів”. Зарплату начальнику урізати до ну десь 4000 Грн, хватить з нього і так нічого мудрого не робить. Закупити на вивільнені кошти сучасні компи і програмне забезпечення, впровадити систему електронних платежів замість стояння для оплати в кілометрових чергах в ощадкасі. А чого варте повідомлення показників лічильника ТЕЛЕФОНОМ, а не мейлом чи прямо в програмі розрахунків! ЯКИЙ МАРАЗМ! Далі саме головне – знайти іноземних інвесторів і зайнятись прямою роботою, тобто модернізацією ГТС і енергоощадними технологіями. А ще Франківськгаз передати у власніть держави, бо у приватника головна мета – нічого не вкладати і получати надприбутки. Це все просто, але ж стара корупційна система не хоче такого сучасного європейськеого реформування, а тому її представини й пишуть подібні статті, щоб запудрити мізки людям.

    Reply to this comment
  2. Розумник Червень 13, 23:12

    А навіщо узагалі потрібен НАК Нафтогаз? Закрити його, от і буде економія коштів !

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +