У “Франківськгазі” пояснюють, куди йдуть гроші користувачів послуг, та чому підприємству їх не вистачає

By Людмила Баран 12 Чер, 2015 21:34

У “Франківськгазі” пояснюють, куди йдуть гроші користувачів послуг, та чому підприємству їх не вистачає

Схожі публікації

Загрузка...

Споживачі оплачують вартість спожитого природного газу за цінами, які встановлені Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У неопалювальний період, з 1 травня по 30 вересня, діє єдина ціна на природний газ – 7,188 грн. за 1 куб. м. для всіх категорий побутових споживачів Івано-Франківщини. З них ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує лише 0,318 грн. Левова часка коштів іде НАК «Нафтогаз України» – 5,453 грн.


Як відомо, із 1 квітня 2015 року НКРЕКП підвищила вартість природного газу для населення майже у сім разів. До кінця року українські споживачі в сукупності повинні оплатити за блакитне паливо 245 млрд. грн. Однак, багато людей досі не розуміють куди в подальшому спрямовуються кошти за спожитий природний газ, пише прес-служба “Івано-Франківськгазу”.
INFO_03

«Люди, сплачуючи за газ, деколи навіть не знають, що входить у ціну газу. Щоб у наших клієнтів не виникало плутанини з такими поняттями як «ціна газу», «вартість газу» і «тарифи на газ», ми хочемо пояснити своїм споживачам, що входить в структуру ціни», – розповідає в.о. голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Вітюк.

Кошти, які споживачі оплачують за блакитне паливо надходять у державний банк на рахунки зі спеціальним режимом використання. Потім, на підставі алгоритму, затвердженого НКРЕКП, уповноважений банк розподіляє ці кошти – перераховує вартість газу власнику газу, вартість послуг з транспортування і постачання газу – газорозподільним компаніям, третя частина у вигляді податків і зборів йде до бюджету.

Таким чином, ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує свою частку коштів від споживачів у вигляді тарифів на транспортування природного газу розподільними мережами та постачання газу за регульованим тарифом, затвердженим НКРЕКП.

Зокрема, від встановленої ціни 7,188 грн. за 1 куб. м., яку оплачують мешканці Прикарпаття, кошти розподіляються наступним чином:

власник газу НАК «Нафтогаз України» отримує 5,453 грн.;
ДК «Укртрансгаз» та інші приватні газодобувні компанії – 0,018 грн.;
ПАТ «Івано-Франківськгаз» за послуги з транспортування і постачання газу – 0,318 грн.;
до державного бюджету (у вигляді цільової надбавки, обов’язкових податків та зборів) перераховується – 1,399 грн.

В свою чергу, зазначає Василь Вітюк, левову частку тарифної виручки, яку отримує ПАТ «Івано-Франківськгаз» – 95,1%, підприємство скеровує на виробничу діяльність та оплату праці. Передусім кошти спрямовуються на утримання газових мереж в належному стані, функціонування аварійно-диспетчерських і експлуатаційних служб, а також служб, які щоденно контролюють роботу газотранспортної системи.

Окрім того, гроші витрачаються на придбання паливно-мастильних матеріалів, на оплату енергоносіїв та обов’язкові платежі тощо. Ще 4,8 % тарифної виручки направляється на фінансування заходів, передбачених інвестиційною програмою. Це передусім, модернізація газових мереж та безкоштовне встановлення лічильників.

Встановлені тарифи покриють лише 86% витрат компанії. Це означає, що підприємство не матиме можливості профінансувати всі заплановані заходи по виконанню інвестиційної програми та модернізації газотранспортної системи.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

На товарах з Януковичем можна заробити від 600...
У міській раді готують проект рішення, згідно з...
Сергій Басараб з Блоку Петра Порошенка дав позику у понад...
На Буковині викрили посадовців міжнародного автомобільного пункту пропуску,...

Loading...
By Людмила Баран 12 Чер, 2015 21:34


Загрузка...

Написати коментар

2 коментаря

  1. Гість Червень 13, 22:17

    Абсурд від першого до останнього слова. По-перше – з якої радості якомусь там НАК Нафтогазу більше 5 грн? По-друге – був я в нашому Франківськгазі. там купа соскових жінок-хамок на старих компах ще з 97 віндою і термальними принтерами з ранку до вечора рахує гроші і виписує “борги” населенню, сосбливо стареньким пенсіонеркам, які не ходять сваритись і чемно платять необшрунтовані штрафи, тарифи і т.д. По-третє, не видно ні мастрів, ні інженерів, не проводиться модернізація ГТС, так є одна бригада і пара майстрів, яких потрібно чекати купу часу. Почетверте – начальник має зарплату понад 10 тис. Грн і їздить на крутій іномарці. Так само коболєв у Києві має зарплату в 35 тис. грн і їздить на мерсі. Одним словом, СОВОК, БЕЗГЛУЗДЕ ТРИНЬКАННЯ ГРОШЕЙ І КОРУПЦІЯ! Як потрібно зробити було ще 23 роки тому? Ось цих совкових жіночок-хамок відправити на пенсію і звільнити їх 90%, включаючи так званих “контролерів”. Зарплату начальнику урізати до ну десь 4000 Грн, хватить з нього і так нічого мудрого не робить. Закупити на вивільнені кошти сучасні компи і програмне забезпечення, впровадити систему електронних платежів замість стояння для оплати в кілометрових чергах в ощадкасі. А чого варте повідомлення показників лічильника ТЕЛЕФОНОМ, а не мейлом чи прямо в програмі розрахунків! ЯКИЙ МАРАЗМ! Далі саме головне – знайти іноземних інвесторів і зайнятись прямою роботою, тобто модернізацією ГТС і енергоощадними технологіями. А ще Франківськгаз передати у власніть держави, бо у приватника головна мета – нічого не вкладати і получати надприбутки. Це все просто, але ж стара корупційна система не хоче такого сучасного європейськеого реформування, а тому її представини й пишуть подібні статті, щоб запудрити мізки людям.

    Reply to this comment
  2. Розумник Червень 13, 23:12

    А навіщо узагалі потрібен НАК Нафтогаз? Закрити його, от і буде економія коштів !

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +