У Чорнобильській зоні поступово відновлюється природа (фото)

By Турій Роман 6 Лют, 2015 13:36

У Чорнобильській зоні поступово відновлюється природа (фото)

Схожі публікації

Загрузка...

В Чорнобильській зоні активними темпами відновлюється дика природа: зокрема, там зявились унікальні для України бурі ведмеді. Про це свідчать результати спостережень українських науковців, розмову з одним з яких опублікували на BBC.

За словами біолога Сергія Гащака, який досліджує зону на базі Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки з 1990 року, відсутність людей у зоні робить свою справу: там з’являються унікальні види тварин та птахів. Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких сюди завезли в дев’яностих роках.

Отримання фотодоказів появи в зоні давно зниклих бурих ведмедів пан Гащак називає справжнім проривом. Поява у зоні бурих ведмедів стала справжньою сенсацією, адже у цьому регіонів вони вже давно зникли.

“В кінці 80-х років ХХ століття свідчень присутності бурих ведмедів на півночі України майже не було”, – розповів Гащак ВВС Україна.

“Перші сліди ведмедя ми з колегами зафіксували в 2003 році, але тоді цим матеріалам не повірили”, – скаржиться Сергій Гащак.

Довести появу ведмедів дозволили нові технології.

“Бурого ведмедя зафіксувала наша фотопастка у західній частині зони. Кілька років я змінював ділянки, на яких їх розставляли, і ось вдача”, – із захопленням розповів науковець.

В українських умовах, коли держава недофінансовує науку, фотопастки є справжньою розкішшю. Фотопастки автоматично знімають всі теплові об’єкти, які рухаються на відстані до 10-15 метрів, і один такий гаджет коштує 150-200 доларів. Вони дозволили, окрім бурого ведмедя, зафіксувати оленів, лосів, рисей і вовків.

“Нещодавно ми зняли унікальні кадри – як зграя вовків три дні полювала на лося і таки вбила його, для нас це взагалі щось неймовірне”, – пояснює Сергій Гащак.

Зняти таке полювання у дикій природі вважається рідкістю. З листопада 2014 року разом з британськими вченими він запустив проект з комплексної фотофіксації тварин зони. Завдяки західним партнерам вдалося встановити 42 фотопастки.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Студенти Грузії висловили свою підтримку Україні. Відео «Студентське ні...
 Від 7 серпня скасовано заборону, яка діяла з...
У кожного з нас вдома є формочки для...
На Закарпатті завершили будівництво Бескидського тунелю.  

Loading...
By Турій Роман 6 Лют, 2015 13:36


Загрузка...

  1. фотопастка Травень 7, 12:56

    Отримання фотодоказів появи в зоні давно зниклих бурих ведмедів пан Гащак називає справжнім проривом. Поява у зоні бурих ведмедів стала справжньою сенсацією, адже у цьому регіонів вони вже давно зникли.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +