У 2014 франківські фахівці забракували половину з перевіреного бензину і чверть – дизпалива

Автор: Турій Роман

03 Лис, 2014 11:10

Поділитись публікацією
У 2014 франківські фахівці забракували половину з перевіреного бензину і чверть – дизпалива

З початку 2014 року Випробувальним центром ДП”Івано-Франківськстандартметрологія” за зверненням правоохоронних органів та фізичних осіб досліджено 84 зразки нафтопродуктів на відповідність Технічному регламенту.

Серед досліджених: 46 зразків бензину, 38 – дизельного палива. За результатами випробувань забраковано 50% (23 зразка з 46) дослідженого бензину, та 24 % з дослідженого дизельного палива (9 зразків з 38).

Серед істотних порушень, які саме визначають низьку якість досліджених нафтопродуктів – вміст сірки та температура спалаху в дизельному паливі, вміст бензолу в бензині. Невідповідність вищезазначених показників має значний негативний вплив на механізм автомобіля, спричиняє його істотні несправності та передчасний знос, збільшення шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Звичайно, пересічний споживач ніяк, так би мовити “на око”, не зможе визначити якісне перед ним паливо чи ні. Однак, перед придбанням нафтопродуктів у конкретній точці продажу варто поцікавитись наявністю на автозаправці паспорту якості на конкретний вид палива. Також, наголосимо, що паспортом якості має супроводжуватись кожна партія нафтопродуктів. Споживач має повне право ознайомитись з цим паспортом в якому має бути наявна інформацією щодо якості нафтопродукту, його походження, дата виготовлення, відповідність нормативному документу, інформація щодо постачальника та дані про лабораторію, якою здійснено випробування на якість і, звичайно, термін придатності.

Тобто якщо на заправці навіть наявний один підтверджуючий документ, однак істотної давності (сумнівно, що на автозаправку паливо надходить раз на пів року чи на кілька місяців) – то навряд чи варто довіряти якості пального, яке на ній реалізується.