Це інший портрет людини, несхожої на бюрократа і чиновника, – міністр юстиції про нових працівників бюро правової допомоги

Автор: Людмила Баран

22 Сер, 2016 18:01

Поділитись публікацією
Це інший портрет людини, несхожої на бюрократа і чиновника, – міністр юстиції про нових працівників бюро правової допомоги

З вересня 15 бюро правової допомоги запрацюють в Івано-Франківській області. Міністр Павло Петренко розповів про “нове обличчя юстиції”. 

Читайте також: У сільських радах працюватимуть нотаріуси, - міністр юстиції

Бюро правової допомоги діятимуть у населених пунктах з 10-20 тисячами мешканців. В Україні 395 бюро до 1 вересня функціонують у тестовому режимі, потім діятимуть на постійній основі. Про це на прес-конференції 22 серпня в Івано-Франківську повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає  Galka.if.ua.

За його словами, під час конкурсу на обрання працівників бюро в Івано-Франківській області подавалося 7-10 осіб на місце. Пройшли люди віком 30-35 років, більшість з яких досі не працювали на державній службі, але мають досвід у юриспруденції, адвокатській діяльності.

“Зараз маю зустрічі з новими працівниками в кожній з областей. Приємно вражений, коли зустрічаю цих людей. Це люди, в яких горять очі, які дійсно бажають бути причетними до змін в Україні. Це абсолютно інший портрет людини, несхожої на бюрократа і чиновника”, – заявив Павло Петренко.

Бюро правової допомоги, які прийшли на зміну районним управлінням юстиції мають допомогти найбільш незахищеним верствам населення отримати фахові адвокатські послуги, а також проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців сіл і містечок щодо їхніх прав .

“Людина, яка не знає свої права, є легкою здобиччю для того, щоб або ігнорувати, або порушувати її права з боку представників влади.  Наше завдання – через цей соціальний проект підвищити правову культуру та забезпечити захистом найбільш незахищені верстви населення”, – сказав міністр.

Він згадав про ще один проект – передачу повноважень з реєстрації бізнесу та нерухомості місцевим органам влади, що дозволило місцевим бюджетам отримати 80 мільйонів гривень. Також – про запровадження видачі свідоцтв про народження прямо у пологових будинках.

Як писала “Галка”, замість управлінь юстиції, які ліквідують, в області працюватимуть бюро правової допомоги. Бюро мають спростити доступ громадян до правової допомоги. Там можна буде отримати будь-які консультації правового характеру, одержати доступ до електронних сервісів Мін’юсту. А також буде надана послуга представництва клієнтів у суді.

Теги: