В Івано-Франківську мешкає майже 13 тисяч інвалідів

By Людмила Баран 3 Гру, 2014 11:51

В Івано-Франківську мешкає майже 13 тисяч інвалідів

Схожі публікації

Загрузка...

Традиційно 3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, або ж, менш коректно, – інвалідів. В Івано-Франківську таких людей нараховується майже 13 тисяч, з них 800 – діти. Повільними темпами місто пристосовують до їхніх потреб.

В Івано-Франківську основними питаннями соціального захисту інвалідів займається Департамент соціальної політики, в частині реалізації державних програм. Проте державні програми не охоплюють потреб інвалідів у повному обсязі. Тому велику частку підтримки люди з обмеженими можливостями отримують за рахунок міського бюджету, повідомляє прес-служба міськвиконкому.

За даними Департаменту, в Івано-Франківську зареєстровано 12900 інвалідів. Серед них 630 – інваліди  слуху. Інвалідів зору –  360, з яких 176 мають I-групу, тобто незрячі. Є майже 800 дітей інвалідів.

„Важливою є виплата інвалідам матеріальної допомоги, на це в міському бюджеті постійно закладаються кошти, в тому числі і у 2014 році. Також у місті функціонує програма соціального захисту дітей з онкологічними захворюваннями, яка діє уже не перший рік. У цьому році до нас було 6 звернень і виділено кошти на суму 260 000 грн. Традиційно на цю програму планується 250 000 грн. із загального фонду міського бюджету та 250 000 – із спеціального фонду. Зауважу, що до цієї благородної справи можуть долучатися меценати для допомоги таким сім’ям, які потрапляють у скрутну ситуацію”, – наголошує директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, великим позитивом є функціонування в Івано-Франківську 36 озвучених світлофорів, це серйозне досягнення і значна допомога для інвалідів зору. Окрім того, КП „Електроавтотранс” приділяє велику увагу розширенню мережі маршрутів, щоб забезпечити належне пересування містом інвалідів-візочників. Нові тролейбуси, які  закуповувало місто, мають понижену платформу. Також передбачене встановлення на транспортних засобах автоматичних систем оповіщення про зупинки.

В Івано-Франківську функціонує комітет доступності, до складу якого входять представники понад 10 громадських організацій, в тому числі й інвалідів, які надають свої пропозиції, спільно з владою опрацьовують можливість вирішення проблемних питань, які є у місті.

Тривають заходи по залученню інвалідів до суспільного життя, щороку відбувається традиційний уже фестиваль „Повір у себе”. Проходять круглі столи щодо працевлаштування інвалідів, ярмарки вакансій, індивідуальна робота з працедавцями щодо виділення робочих місць для людей з інвалідністю, тощо.

„В цьому році у Івано-Франківську центром зайнятості запроваджена програма працевлаштування осіб для супроводу незрячих, залучено кошти з державного і міського бюджетів для забезпечення супроводу незрячих інвалідів особами, зареєстрованими, як безробітні. Слід зауважити, що не варто загострювати увагу саме на 3-му грудня, адже наша робота триває цілорічно”, – каже Олександра Заклинська.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Сьогодні, 13 жовтня, о 18:00 на телеканалі «Інтер»...
Стихія обрушилася на три південних американських штати, однак...
Управління продовольства і медикаментів США (УПМ) визначило, що...
Через епідемію лихоманки Ебола, яка з лютого вирує...

Loading...
By Людмила Баран 3 Гру, 2014 11:51


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +