Технічний директор Google розписав технологічне майбутнє Землі до 2099 року

By Вадим Войтик 26 Кві, 2015 12:12

Технічний директор Google розписав технологічне майбутнє Землі до 2099 року

Схожі публікації

Loading...

Технічний директор Google і відомий технологічний футуролог Рей Курцвейл виступив на початку цього року з черговою порцією пророцтв.

Як один з головних дослідників сучасних досягнень в галузі штучного інтелекту, Курцвейл публікує свої прогнози з 1990-х років, багато з яких стали академічними, пише Inventure.

Але якщо ще п’ять років тому він частіше оперував тривалими періодами (2030-ті, 2040-ті роки), то останнім часом в припущеннях вченого з’явилася хронологічна стрункість. Можливо, на точність вплинула його робота в найбільшій інтернет-компанії, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок.

Курцвейл ніби запрошує взяти участь в інтелектуальній грі і зібрати пазл – картину майбутнього з його старих і нових пророцтв. Якщо зібрати всі прогнози, зроблені за 20 років в книгах, блогах, інтерв’ю та лекціях, можна помітити, що майбутнє з 2019 по 2099 вчений розписав буквально по роках.

2019 – Дроти та кабелі для персональних і периферійних пристроїв підуть у минуле.

2020 – Персональні комп’ютери досягнуть обчислювальної потужності порівнянної з людським мозком.

2021 – Бездротовий доступ до Інтернету покриє 85% поверхні Землі.

2022 – У США і Європі будуть ухвалюватись закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов’язки та інші обмеження будуть формалізовані.

2024 – Елементи комп’ютерного інтелекту стануть обов’язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп’ютерними помічниками.

2025 – Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.

2026 – Завдяки науковому прогресу, за одиницю часу ми будемо подовжувати своє життя на більше часу, ніж минуло

2027 – Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка

2028 – Сонячна енергія стане настільки дешевою і розповсюдженою, що буде задовольняти всі сумарні енергетичні потреби людства.

2029 – Комп’ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Це буде досягнуто завдяки комп’ютерній симуляції людського мозку.

2030 – Розквіт нанотехнологій у промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.

2031 – 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також проведуть детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи.

2033 – Самокеровані автомобілі заповнять дороги.

2034 – Перше побачення людини з штучним інтелектом. Фільм «Вона» у вдосконаленому вигляді: віртуальну кохану можна обладнати «тілом», проектуючи зображення на сітківку ока, наприклад, за допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стає досить розвиненою, що б забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 – Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини й органи.

2037 – Гігантський прорив у розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субрегіонів зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, які кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп’ютерів.

2038 – Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістічних технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами – від очей-камер до додаткових рук-протезів.

2039 – Наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільне введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яка не потребуватиме ніякого додаткового обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, а й за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитися на екран тих же лінз або окулярів.

2041 – Гранична пропускна здатність інтернету стане в 500 млн разів більше, ніж сьогодні.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і «вичищати» хвороби.

2043 – Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості.

2044 – Синтетичний інтелект стане в мільярди разів більш розумним, ніж біологічний.

2045 – Наступ технологічної сингулярності. Земля перетвориться на один гігантський комп’ютер.

2099 – Процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.
Схожі новини:

Нова версія YouTube розрахована лише для мобільних пристроїв...
Компанія Local Motors представила свій перший електромобіль LM3D...
Компанія Yahoo! вже цього літа може відкрити новий...
Cоціальна мережа Facebook помилково повідомила про смерть кількох...

By Вадим Войтик 26 Кві, 2015 12:12


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +