Таксі без повіреного таксометра – не таксі

By Турій Роман 2 Бер, 2015 10:35

Таксі без повіреного таксометра – не таксі

Схожі публікації

Загрузка...

Відповідно до Закону України “Про автомобільний транспорт” таксі являє собою легковий автомобіль, обладнаний, окрім іншого, діючим таксометром – приладом, який призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством (тариф, кількість кілометрів пробігу, дату, час посадки та висадки пасажирів, початок та закінчення часу роботи водія, середню швидкість автомобіля, тощо).

Статтею 40 Закону України “Про автомобільний транспорт” також передбачено, що водію таксі забороняється здійснювати перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній, або не працює таксометр, а статтею 9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” визначено, що господарська діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі підлягає ліцензуванню. Відповідно до ліцензійних умов наявність таксометру є однією з обов’язкових умов здійснення такої діяльності.

Встановлення та введення в експлуатацію таксометрів на автомобілях виконується уповноваженими сервісними центрами. Сервісні центри для встановлення та введення в експлуатацію таксометрів укладають відповідні договори із заводом-виробником таксометрів на відповідні види робіт (встановлення, гарантійне та післягарантійне обслуговування). Згідно договорів уповноважені сервісні центри в обов’язковому порядку проводять підготовку спеціалістів з видачею відповідних свідоцтв. Монтаж виконується відповідно до технічної документації на таксометр та індивідуальних особливостей транспортного засобу. Невід’ємною складовою правильної роботи таксометра є програмування відповідних параметрів, індивідуальних для кожного типу автомобіля, і тарифів.

Також, наголосимо увагу, що таксометр в першу чергу є засобом вимірювальної техніки, який належить до законодавчо регульованої сфери метрології і згідно із статтею 17 Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” підлягає обов’язковій періодичній повірці в експлуатації та повірці після ремонту. Повірка виконується з метою визначення придатності таксометрів до використання на основі контролю їх метрологічних характеристик. Таксометри, які не пройшли відповідну повірку вважаються непридатними і забороняються до подальшої експлуатації, оскільки можуть фіксувати не точні дані.

Якщо ж таксометр, відповідно до законодавства України, використовується ще і як реєстратор розрахункових операцій, то його додатково необхідно зареєструвати в податковій адміністрації і перевести у фіскальний режим роботи.

Таким чином, кожний суб’єкт господарювання, який надає послуги з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, незалежно від виду оподаткування, який до нього застосовується, зобов’язаний обладнати транспортний засіб таксометром, здійснювати його періодичну повірку і розраховуватися з клієнтами тільки з його допомогою.

Однак, в даний час в м. Івано-Франківську, в порушення чинного законодавства, послуги у сфері перевезення пасажирів та їх багажу на таксі надаються або з не повіреними таксометрами, або взагалі без їх використання. І непоодинокі факти різної вартості поїздок за однаковими напрямками навіть за умови врахування всіх факторів, що впливають на вартість поїздки. Отже, звертаємо увагу на даний факт не тільки органів влади, які видають ліцензії на даний вид господарської діяльності, а й кожного споживача – саме ваша пильність попередить незадоволення та обурення від непрозорого формування вартості послуг таксі, кажуть у   ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Турій Роман 2 Бер, 2015 10:35


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +