Ситуація в Мукачево – це робота регіональних кланів та прояв політики – політолог

By Борис Марія 14 Лип, 2015 17:17

Схожі публікації

Loading...

Політичний експерт, кандидат політичних наук, доцента кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Доцяк проаналізував конфлікт у Мукачеві та назвав пов’язані з цим проблеми, які слід вирішити.

“Не можна сказати, що це збройний конфлікт. Це прояв і реалізація тої політики, яка відбувалась в країні постійно та наслідки конфлікту на сході України”, – прокоментував він.

Серед основних проблем п. Ігор виділяє регіоналізацію – коли регіони контролюються певними політичними силами, кланами. Прикладом є Донецька та Луганська області, де центральна влада не заважала місцевій еліті забезпечувати власні інтереси в обмін на лояльне ставлення.

“Найбільш гостро регіональні клани проявляються в тих регіонах, де є серйозні джерела прибутків та серйозна власність, які можна перерозподілити, капіталізувати. Таким прикладом є Закарпаття. Там також пройшла регіоналізація жорстко і чітко. Там сформувалась певна модель, коли певна група людей контролює всю область”, – додав політолог.

Друга проблема – це недовіра до інститутів влади й системи правопорядку.

“Виключне право на застосування насилля має держава, – зауважив політолог. – Якщо це право вона не може реалізовувати або реалізовує неефективно, тоді виникають структури, які прагнуть через насилля забезпечити свої інтереси”.

 Такою структурою Ігор Доцяк вважає Правий сектор.

“Його велика заслуга в подіях, які відбувались під час революції і війни. Вони були силою, яка мобілізовувала ці процеси, але в сучасний період відбувається перехід до певної анархії та вседозволеності. Навіть ми бачимо, що Правий сектор не виступає цілісною структурою. Провід його не може контролювати”, – поділився експерт.

Політолог вважає, що військовий конфлікт на сході розгорнув  процеси, які міняють загальнополітичну ситуацію та майбутнє України. Також, ці процеси вплинули на свідомість, ментальність та поведінку людей.

“Втратилась цінність людського життя. Ми бачимо, що без докорів сумління і належної мотивації застосовується зброя проти будь-кого. Проблема України в тому, що немає верховенства прав  дотримання  закону на всіх рівнях. Саме правовий нігілізм приводить до анархії та хаосу”.

Про це розповіли на сайті «Франківчани».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

На сесії Чернівецької міської ради пролунала гучна заява...
Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук зобов’язав райдержадміністрації демонтувати...
Україна має намір з 1 квітня призупинити закупівлю російського газу,...
Віце-спікер Руслан Кошулинський бавив громаду, яка прийшла з...

Loading...
By Борис Марія 14 Лип, 2015 17:17


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +