Судитись стане дорожче, а судовий збір платитимуть навіть прокурори

By Вадим Войтик 23 Тра, 2015 12:07

Судитись стане дорожче, а судовий збір платитимуть навіть прокурори

Схожі публікації

Loading...

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору». Законом підвищено ставки судового збору та скасовано звільнення від його сплати при зверненні до суду фіскальними органами, АМКУ, органами прокуратурами та іншими суб’єктами владних повноважень.

Згідно зі змінами, внесеними до Закону «Про судовий збір», ставки встановлюються, зокрема:

– За подачу заяви майнового характеру: юрособою чи ФОП – 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру МЗП; фізособою – 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру МЗП (зараз – 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру МЗП та не більше 3 розмірів МЗП без диференціації за суб’єкту звернення);

– За подачу майнового позову до господарського суду – 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру МЗП (зараз – 2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру МЗП та не більше 60 розмірів МЗП);

– Заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України – 130% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

У той же час, збір за подачу заяви про вжиття заходів та забезпечення позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання третейського суду, заяви про роз’яснення судового рішення пропонується встановити на рівні 0,5 розміру МЗП.

Відзначимо, що депутати вимагали збереження верхньої планки розміру судового збору при звернення до суду – правка була затверджена тільки для фізичних осіб. Також, у зв’язку зі зміною дати набрання чинності Закону – з 1 січня 2016 року (як пропонував Кабмін, подаючи проект), на 1 вересня 2015 року, – Кабміну доручено внести зміни в кошторис держорганів з урахуванням їх обов’язку сплачувати судовий збір при зверненні до суду.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 




Схожі новини:

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну)...
Вартість автомобільного палива на українських АЗС найближчим часом...
Креативний директор модного будинку Chanel Карл Лагерфельд представив...
Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгострокові рейтинги в...

Loading...
By Вадим Войтик 23 Тра, 2015 12:07


Загрузка...

Написати коментар

2 коментаря

  1. Олександр Січень 9, 06:24

    Цікаво як управління соцзахисту населення мають через суди повертати держкошти до держбюджету як зайво сплачені (переплати), якщо судовий збір перевищує саму переплату. Це нерентабельно. Значить подібні переплати слід вважати як подарунок держави народу і списувати як непередбачені втрати. На корупційну “лазейку” схоже.

    Reply to this comment
  2. a Лютий 11, 12:10

    Такий судовий збір робить правосуддя для обраних!!! І правильно всюди пишуть, що з ним державні органи будуть блоковані, так як в них нема фінансування на подання позовних заяв. а тут, наприклад, http://www.pravoconsult.com.ua/chomu-sudovij-zbir-v-ukrayini-zrobiv-pravosuddya-tilki-dlya-obranih кажуть, гроші, які можуть бути виділені на судово-позовну діяльність державних органів, можуть бути легко списані з їх рахунків як “судові витрати”, таким чином, звільняючи шлях для корупційних схем. Чи понесе хто-небудь із співробітників цих структур покарання за це, якщо і так заздалегідь програшну справу буде злито? Дуже сумніваюсь.

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +