Суди за позовами ЄРЦ почали спиратись на європейську практику

By Вадим Войтик 26 Лип, 2015 16:31

Суди за позовами ЄРЦ почали спиратись на європейську практику

Схожі публікації

Loading...

Івано-Франківські суди за позовами КП “Єдиний розрахунковий центр” про стягнення заборгованості почали використовувати європейську судову практику.

Зокрема, резолютивна частина останніх рішень містить посилання на рішення Європейського суду з прав людини:

“В рішенні Європейського суду з прав людини по справі Пономарьов проти України (Заява № 3236/03) вказано: … сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (mutatis mutandis, рішення у справі “ОСОБА_2 проти України” (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява № 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та “Трух проти України” (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року). Відповідач належним чином повідомлений судом про час і місце розгляду спору за його участі, отже він реалізував своє право на безпосередню участь в судовому засіданні. Також у відповідача було достатньо часу для подання суду доказів та обґрунтування його заперечення і спростування позову.”

З огляду, зокрема, на згадані європейські рішення, суди України вважають, що КП “ЄРЦ” обґрунтував позови належними правовими підставами, а відповідачі не спростували цих позовів.

Читайте такожСудова практика продовжує визнавати договори з КП «ЄРЦ»

При цьому в рішеннях учергове нагадується, що відповідно до ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний  укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

З огляду на це, незалежно від факту наявності письмового договору, суди ухвалювали раніше та ухвалюють в даний час рішення на користь КП “ЄРЦ” про стягнення заборгованості та судового збору. З текстами рішень судів можна ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Схожі новини:

Спільна власність – спільні рішення. Мешканці багатоповерхівок самі...
Очільник Міненерговугілля Юрій Продан прогнозує, що питання з...
У Києві на вулиці Райдужній пенсіонер Володимир Чайка...
ПриватБанк закликав усіх своїх клієнтів зробити 9 травня...

By Вадим Войтик 26 Лип, 2015 16:31


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +