Стабільне газопостачання Прикарпаття під загрозою зриву, – «Івано-Франківськгаз»

By Людмила Баран 1 Жов, 2015 15:03

Стабільне газопостачання Прикарпаття під загрозою зриву, – «Івано-Франківськгаз»

Схожі публікації

Загрузка...

Стабільне газопостачання Прикарпаття, як і інших регіонів України перебуває під загрозою зриву. ПАТ «Івано-Франківськгаз» не вистачає коштів на належну підготовку до опалювального сезону. Майже 2 тис. км розподільних газопроводів є замортизованими, із них 9% технічно-непридатними і потребують негайної заміни. Проте існуючий рівень тарифів не дозволяє виконати необхідні роботи в повному обсязі.

Про це повідомила делегація ПАТ «Івано-Франківськгаз» на конференції працівників газорозподільних підприємств у Києві. Участь у ній прийняли майже 400 представників 36 газових господарств, передає прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Сьогодні ПАТ «Івано-Франківськгаз», як решта газорозподільних підприємств уже тривалий час працюють в надскладних умовах. Через економічно необґрунтовані діючі тарифи на транспортування природного газу, які лише частково покривають фактичні витрати компанії, газовики не можуть в повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання перед споживачами.

Передусім невистачає коштів на забезпечення експлуатаційної діяльності товариства в тому числі і на утримання системи газопостачання в належному технічному стані. Так, цьогоріч вперше підприємство напередодні опалювального сезону виконало менше 50% запланованих заходів Інвестиційної програми, оскільки існуючий рівень тарифів дозволяє проводити роботи лише по ліквідації незначних аварійних ситуацій. До прикладу, компанія експлатує 860 км технічно-непридатних розподільних газопроводів. В тарифі на транспортування передбачено кошти на заміну біля 20 км, а це в 40 разів менше від протяжності газопроводів, що необхідно міняти негайно.

Окрім того, працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз», через низький фонд оплати праці, вже другий місяць працють за чотириденним робочим графіком.

«Працівники нашого товариства зараз працюють на ентузіазмі. Адже рівень середньої заробітної плати працівників, зайнятих в експлуатації, складає 2740 грн, при середній зарплаті по галузі 5442 грн. Із-за низького рівня оплати праці, підприємство відчуває брак спеціалістів. Щороку, в рамках співпраці з Національним технічним університетом нафти і газу, ПАТ «Івано-Франківськгаз» приймає на роботу від 25 до 45 кращих студентів. Проте, через низьку зарплату, залишається працювати 3-5 молодих спеціалістів», – повідомляє на конференції головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Тож для не допущення колапсу в газовій галузі України та зростання напруги в суспільстві, конференція працівників газорозподільних підприємств звернулась до Президента, уряду, профільного міністерства, НКРЕКП з проханням невідкладно прийняти рішення по встановленню економічно-обгрунтованих тарифів на розподіл природного газу, захистити заробітну плату працівників та інтереси споживачів природного газу, а також розробити програму розвитку та модернізації газових мереж на наступні 5 років.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що відключення електроенергії споживачам в...
У Житомирській та Запорізькій областях через негоду знеструмлено...
У Нідерландах у листопаді поточного року відкриється перший...
Справедливий тариф на газ для населення – 9,6...

By Людмила Баран 1 Жов, 2015 15:03


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +