Спортсмени області кажуть про зменшення бюджету на 2016 рік та пропонують варіант фінансування своєї галузі

Автор: Турій Роман

23 Гру, 2015 09:15

Поділитись публікацією
Спортсмени області кажуть про зменшення бюджету на 2016 рік та пропонують варіант фінансування своєї галузі

Спортсмени пропонують, аби 5% з акцизного збору на алкоголь і тютюн та пальне йшли на спорт і медицину.

Представники спортивної громади Прикарпаття на прес-конференції 23 грудня розповіли про загрози для своєї галузі, які побачили у проекті бюджету області на 2016 рік.

За їхніми словами, фактичні видатки на розвиток спорту впадуть. Тому пропонують, аби гроші з так званого “податку на гріх” – акцизу за продаж алкоголю та тютюну, що залишаються у місцевому бюджеті, частково йшли у спецфонд. Пропонують до відрахування у цей фонд 5% збору.

“Пропонуємо, аби у бюджеті на 2016 рік був сформований спортивний фонд, з якого гроші йшли лише б на спортивні та медичні проекти”, – сказав Сергій Грицак, секретар Федерації фітнесу і бодібілдингу в області.

Спортивна громада, очільники федерацій, підготували лист до обласної і міської влади з проханням створити фідповідний фонд. Також зареєстрована така ж електронна петиція до мерії.

Заступник начальника обласного управління молоді і спорту Назар Павлів нагадав, що нині на галузь виділено лише 2% від обласного бюджету.

“В проекті бюджету пропорційно фінансування спорту збільшилося, закладена інфляція 12%. Видаткова частина більша, але кошти на змагання – то вони трошки менші, ніж на рівні минулого року”, – сказав Павлів.

Натомість має зрости стипендія для кращих обдарованих спортсменів і фінансування певних федерацій. Також є кошти на ремонт бази для веслувальників у Бурштині.

Чемпіонка світу з шахів, Ольга Балтажи наголосила, що гроші на розвиток спорту потрібно вкладати у нову інфраструктуру, адже цього дуже не вистачає на Прикарпатті. Зокрема для дитячих занять.

Голова Федерації регбі в області Михайло Ярема додав, що спортивний спецфонд має право на життя. Адже нині йдеться не лише про медальні здобутки спортсменів, а й виховання фізичного здоров’я, змагального духу і патріотизму, що особливо важливо у час подій на Сході України.