Спочатку автостоянка, а навесні сквер. Автори громадського простору перед друкарнею досягли компромісу з “Вопаком”

Автор: Людмила Баран

04 Жов, 2016 12:50

Поділитись публікацією
Спочатку автостоянка, а навесні сквер. Автори громадського простору перед друкарнею досягли компромісу з “Вопаком”

Перед колишньою друкарнею на Січових Стрільців таки буде парковка супермаркету «Вопак», який розміститься всередині будівлі. Проте навесні її заберуть і почнуть облаштовувати сквер, призначений для всіх мешканців міста. Вартість проекту – кілька мільйонів гривень, половину коштів мають виділити з міського бюджету.

Читайте також: В УГКЦ підтвердили, що не будуватимуть у сквері біля озера, а хочуть поруч: активісти не схвалили (ФОТО)

Щоб розповісти, яке майбутнє у скверу перед друкарнею на вулиці Січових Стрільців, в Івано-Франківську 4 жовтня влаштували спільну прес-конференцію  представників  ГО “Тепле місто” і мережі “Вопак”, міського голови.

Представник «Теплого міста» Юрій Филюк розповів про історію ініціативи. Все розпочалося з ідеї Романа Рудого та Уляни Федик, які вирішили, щось зробити із занедбаною територією біля будівлі колишньої друкарні на вулиці Січових Стрільців, 78. У травні 2016-ого платформа «Теплого міста» приєдналася до ініціативи. Згодом відбувся хакатон за участі урбаністів з різних міст України, які розробляли стратегію відновлення простору. Пізніше біля друкарні організували прибирання та встановили вуличні меблі. За словами Филюка, власники приміщення ці ініціативи підтримали.

Влітку встановили тимчасову споруду Павільйону 78, у якому відбулося близько 20 культурних та освітніх подій. Тут провели архітектурну резиденцію, в якій взяли участь 12 архітекторів з різних міст. Був розроблений проект скверу. Цю роботу фінасували «Тепле місто», локальні бізнеси, міський бюджет та міжнародна організація GIZ.

«На початку серпня ми дізналися, що на першому поверсі буде супермаркет Вопак. І почали переговори», – сказав Филюк. – На сьогодні, початок жовтня, ми дійшли до взаєморозуміння щодо того, як розвиватиметься цей сквер. Десять метрів від фасаду знаходиться в оренді власника, тому ми шукали компроміс».

Компроміс полягає в тому, що до 20 квітня здійснюється тимчасовий проект – 10 метрів від фасаду буде закладено бруківкою,не змінюючи довколишні зелені насадження, щоб влаштувати тимчасову парковку. З 22 квітня бруківку заберуть, і разом з громадою будуть втілювати розроблений проект скверу, інформує “Галка”.

«З весни, коли вийдемо з холодного періоду, будемо починати втілення проекту. Для бізнесу це дозволить запустити важливий проект для них, але одночасно буде втіленим і проект громади», – зазначив Филюк.

Василь Дудкевич, заступник гендиректора мережі «Паккохолдинг» розповів, що супермаркету потрібно 20 місць для автомобілів. Спершу зона паркування буде перед будівлею, згодом її перемістять у внутрішній двір. Розробляється проект організації дорожнього руху для заїзду на тимчасову стоянку та у двір.

«Торгова мережа «Вопак» всяко підтримує концепт громади», – запевнив Дудкевич.

Домовленості підкріплені тристороннім меморандумом між міською владою, громадськими активістами та власниками бізнесу.

«Ми готові сприяти, спільно підтримувати цю ідею. Буду просити депутатів, щоб вони погодилися виділити кошти з бюджету. Плануємо взяти 50% участі у цьому проекті. Я готовий відстоювати це перед депутатами. Ми зацікавлені у тому, щоб громадських просторів в місті стало більше», – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Він повідомив, що мав зустріч півтора тижня тому з власником друкарні і Палацу Потоцьких. Буде підписаний меморандум про подальшу долю Палацу Потоцьких, який має розвиватися як культурне середовище.

Юрій Филюк додав, що облаштування скверу, за попередніми оцінками, коштуватиме 3-4 мільйони гривень. Остаточна вартість буде відома після фінального проекту.

«Ми пройшли тільки половину шляху, попереду ще багато роботи. Проектна документація потребує погодження, триватимуть пошуки фінансування. Ми відкриті до співпраці з усіма, хто хоче долучитися», – сказав Филюк.