Сільські ради в області погрожують піти у вимушену відпустку

By Турій Роман 20 Січ, 2015 18:20

Сільські ради в області погрожують піти у вимушену відпустку

Схожі публікації

Загрузка...

Про це сільські голови заявили на нараді Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Сільські голови одностайно критикували законодавчі новації при формуванні місцевих бюджетів, зокрема відсутність реального механізму адміністрування податку з нерухомості та акцизу, передає “КУРС”.

Сільський голова Ланчина Михайло Іванюк виступив з ультиматумом до керівництва області: з лютого всі сільські та селищні ради Прикарпаття підуть на місяць у відпустку за власний рахунок, якщо доти не буде змінено порядок утримання сільрад і не буде розписано порядок адміністрування податків – акцизу та з нерухомості. Тому що наразі, за його словами, неможливо прийняти бюджет. Сільські голови одноголосно підняли руки за таку пропозицію.

Сільські голови розповіли, що наразі тільки 15-20% дворів у селах мають акти на будинки нового зразка, де вказані всі будівлі і метраж, що є базою для оподаткування. А решта користуються актами зразка до 2000-го року, у яких не вказано метраж, не внесені стайні й стодоли. Відтак постають питання: як і хто має міряти площі, як можна передбачити, скільки цього податку збереться в бюджет сільради?

Незадоволені голови й скороченням штату сільрад, в яких здебільшого працюють “три з половиною працівники – голова, бухгалтер, землемір і півприбиральниці”.

Також голови обурювалися низькими зарплатами.

“Чому підняли собі зарплату до 11 800 грн, а головам лишили 2200? Хочу мати 10 000 – ми це заслужили. А якщо державі не потрібні сільради, то ми підемо у відпустку за власний рахунок, і спробуйте тоді провести мобілізацію, зареєструйте покійників і шлюби, візьміть довідку про склад сім’ї…” – звернувся голова Ланчина до нардепів.

До речі, більшість сільських голів на Франківщині досі не отримали зарплати за грудень минулого року.

Як підсумував голова обласної Асоціації, голова Старуні Богородчанського району Іван Мосюк, якщо парламент не внесе необхідні зміни до Закону про держбюджет, а влада не розробить механізм адміністрування нових податків, голови зі сільрадами з 9-го лютого йдуть у безоплатну відпустку. Таке рішення занесли в протокол наради, який передадуть голові ОДА Олегу Гончаруку і голові Верховної Ради Володимиру Гройсману.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Після реформи МВС нову поліцію в Україні повинен...
Фракція “Народний фронт” висуває на посаду Першого віце-спікера...
Глава МВС Арсен Аваков заявив, щоміліція ближчим часом...
Розроблена Державною службою з питань геодезії, картографії та...

By Турій Роман 20 Січ, 2015 18:20


Загрузка...

  1. Городенка Лютий 17, 09:11

    Сільські ради повинні працювати на громадських засадах. Зайдіть в будь-яку: голова – десь вийшов, секретар – лише для того щоб довідку видати, бухгалтер – щоб зарплату їм нарахувати. Для чого сільські ради?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +