Шість правил для ідеального екскурсовода

Автор: Людмила Баран

15 Гру, 2014 22:02

Поділитись публікацією
Шість правил для ідеального екскурсовода

Відділ туризму Івано-Франківського міськвиконкому дає поради, як стати хорошим гідом.

1. Екскурсовод повинен мати такі самі здібності, які мають актори, співаки, художники , а також бути психологом.       Не всі вважають , що можуть бути акторами і грати на сцені, бо це передбачає вроджений талант, але більшість людей дотримується думки, що гідом може бути будь-хто. І результатом такого ставлення є особи, які розповідають нудним голосом з байдужим поглядом.

кастинг драмтеатр 7

2. Гід має охоче відповідати на всі питання туристів.
Не завжди вони розумні, не смійтесь, не коментуйте, елементарні, на ваш погляд, запитання. Не бійтеся визнати, що ви чогось не знаєте. Людина не може все знати. Краще сказати : «Я цього не знаю, постараюся знайти відповідь і сказати вам завтра», ніж говорити дурниці. Інша справа, якщо на кожне друге запитання ви не маєте відповіді. Тоді варто замислитися, чи достатній у вас рівень знань. Гід має бути пунктуальним, ввічливим, турботливим, терплячим та поступливим, просто любити людей і пробачати їм недоліки.

знак питання здивування нерозуміння подив

3. Мова – це надзвичайно важливий фактор проведення екскурсії.
Вона повинна, передусім, бути правильною, без суржику та слів-паразитів, багатою емоційно та лексично. Завжди делікатно і коректно відповідати на провокаційні питання, що стосуються національних, релігійних, політичних проблем.

книжки

4. Гід не повинен хизуватися своїми знаннями, навіть якщо перед ним група з невисоким рівнем інтелекту.                  Часто гіди намагаються показати перед групою вищий рівень знань, ніж є насправді. У цій ситуації гід більше концентрується на своїй персоні, ніж на якості екскурсії. Пам’ятайте, люди завжди помітять ваш розум та рівень знань, не треба їм про це нагадувати кожних 15 хвилин. Основні помилки екскурсовода: непунктуальність, нетактовність, розв’язність, недбалий зовнішній вигляд. А також – зарозумілість, неприступність та самовпевненість.

5. Розповсюджена помилка екскурсії – нераціональний темп.                                                                                                               Ведучий іде завжди швидше, ніж ті, хто за ним зупиніться і зачекайте, особливо коли перейшли дорогу, а частина групи не встигла. Обов’язково обертайтесь і перевіряйте, що з групою діється! На зупинках дочекайтеся, коли дійдуть останні. Дайте можливість туристам сфотографувати об’єкти. «Вихователь» і «дитячий садочок» – можливо це дещо перебільшено, але тільки так треба переходити автошляхи, вулиці, площі, природні бар’єри, гірські масиви та інше.

спорт ходьба3

6. Найголовніше в кожній екскурсії і на кожному туристичному маршруті – це безпека!