Щоб кожен міг подивитися собі в очі і сказати, що він зробив для Революції гідності, – автор пам’ятника Небесній сотні розповів про свою ідею

Автор: Людмила Баран

30 Чер, 2015 14:09

Поділитись публікацією
Щоб кожен міг подивитися собі в очі і сказати, що він зробив для Революції гідності, – автор пам’ятника Небесній сотні розповів про свою ідею

Переможцем конкурсу «Стіна пам’яті «Небесної сотні» став проект авторського колективу скульптора Володимира Семківа та архітекторки Юлії Семків. Концепція пам’ятника з дзеркального металу: проходячи подивитися собі в очі, подумати, що ти робиш сьогодні заради людей, котрі загинули, заради Революції гідності.

«Це вже не перший пам’ятник Небесної сотні, який ми з дружиною проектуємо. Після Революції гідності багато людей зверталися, що треба пам’ятник. Перший був у місті Кузнецовськ, потім Бурштин та інші. Кожен був інакший, кожного разу це переосмислювалося», – розповів Володимир Семків.

За його словами, ідея для пам’ятника прийшла спонтанно. Спочатку думав, з якого матеріалу зробити.

«Дуже банально було б робити сто портретів чи щось подібне. Треб було ідею Революції гідності подати так, щоб було сенсовно. Навіть, щоб було безліч сенсів, які накладатимуться», – вважає скульптор, – Починати треба ж із себе. Щоб кожен міг подивитися собі в очі і сказати: «Що я зробив конкретно для Революції ?» Скільки грошей пожертвував на АТО, що робив на Майдані і що я роблю заради цієї події далі».

На поверхні пам’ятника також мають бути дрібні деталі – написи. Автор планує розмістити там дописи з соцмереж, які впливали на нього та інших учасників Майдану.

«Особисто в мене було стільки постів з Інтернету,через які я зривався і їхав на Майдан. Я їх пам’ятаю, вони в мене досі перед очами», – сказав Володимир Семків. – «Можливо, треба попросити людей, щоб вони поскидали коментарі, які спонукали їх щось робити, дати коментарі до хроніки ключових моментів революції».

Вартість реалізації проекту, за словами скульптора, – приблизно 200 тисяч гривень.

Нагадаємо, на фінальному етапі конкурсу «Стіна пам’яті «Небесної сотні» 30 червня обирали між чотирма роботами.