СБУ спільно з Самообороною не допустила незаконний забір гравійно-піщаної суміші поблизу Івано-Франківська

Автор: Турій Роман

16 Jun, 2014 14:30

Поділитись публікацією
СБУ спільно з Самообороною не допустила незаконний забір гравійно-піщаної суміші поблизу Івано-Франківська

28 травня співробітники Управління СБ України в Івано-Франківській області спільно з представниками Самооборони Майдану та міліцією припинили незаконний забір гравійно-піщаної суміші з ріки Бистриця у с. Ямниця Тисменицького району Івано-Франківської області.

Було затримано 9 вантажних автомобілів з піщано-гравійною сумішшю, та два навантажувачі, які належать одному з великих підприємств, розташованих у с. Ямниця, де триває будівництво нового цеху. У водіїв транспортних засобів дозволи на видобуток суміші були відсутні.

За матеріалами СБУ органами міліції розпочато кримінальне провадження за ст. 240 «Порушення правил охорони надр» Кримінального кодексу України. Автомобільну техніку визнано речовими доказами та передано на відповідальне зберігання заступнику директора вказаного підприємства.

Зловмисники порушили також Розпорядження Івано-Франківської ОДА №134 від 21 березня 2014 р. та наказ Івано-Франківськрибоохорони №10 від 21 березня 2014 року стосовно повної заборони на проведення господарських робіт (в т. ч. видобування піщано-гравійної суміші) у ріках басейну Дністра під час нересту риби, а саме з 1 квітня по 10 червня.

Результативна робота правоохоронців стала наслідком діяльності Громадської ради при УСБУ в Івано-Франківській області, де з ініціативи Самооборони Майдану Івано-Франківська погоджено створення спільної комісії громадськості та правоохоронців з охорони річок від незаконного забору ПГС та лісів – від незаконних вирубок. Ці проблеми є болючими для Івано-Франківської області, оскільки в комплексі призводять до катастрофічних повеней.

Поміж тим, 12 червня 2014 року співробітники УСБУ в Івано-Франківській області отримали інформацію, що автомобілі, описані як речові докази, та передані слідчим Тисменицького РВ УМВС на відповідальне зберігання, знову  використовуються в процесі господарської діяльності підприємства. Оперативниками у с. Ямниця було затримано один з автомобілів марки «Краз».

Такі дії службової особи підприємства, яка відповідала за зберігання речових доказів,  підпадають під кваліфікацію ст. 388 Кримінального кодексу України («Незаконні дії щодо майна, яке описано»). Матеріали документування протиправної діяльності направлено до УМВС для вирішення питання про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.