“Розумну подушку” юного прикарпатського науковця побачить Берлін та жюрі Нобелівського комітету

Автор: Турій Роман

14 Жов, 2015 14:27

Поділитись публікацією
“Розумну подушку” юного прикарпатського науковця побачить Берлін та жюрі Нобелівського комітету

Студент ПНУ імені Василя Стефаника Олександр Шиманко став переможцем відбіркового етапу конференції Falling Walls Lab Kyiv 2015.

Читайте також: Студента Прикарпатського університету, який є автором "розумної подушки", визнали "Молодим інноватором 2015 року"

Нещодавно в Києві відбувся український відбірковий етап міжнародної конференції Falling Walls Lab – всесвітньо відомого форуму для молодих науковців і підприємців. У ньому взяв участь і студент 2 курсу напряму “Міжнародні відносини” ПНУ імені Василя Стефаника Олександр Шиманко зі своїм проектом piePillow (“Розумна подушка”). Відбірковий етап конференції Falling Walls Lab Kyiv 2015 – це один із 36 кваліфікаційних етапів, що проходять у 28 країнах світу. Цей захід був ініційований та пітриманий Фондом братів Кличко.

Тридцять учасників представили свої трансформаційні ініціативи, спрямовані на вирішення соціальних проблем і викликів майбутнього, перед поважним журі, членами якого виступили відомі дослідники, професори та бізнес-лідери. Зовнішні експерти були вражені не лише високою якістю та інноваційністю ідей українців, а також їхнім вмінням презентувати їх перед журі на англійській мові, дотримуючись суворого регламенту (3 хвилини та лише 3 слайди презентації).

Перше місце і квиток до Берліна для участі у фінальному етапі конференції отримав студент 2-го курсу напряму «Міжнародні відносини» нашого університету Олександр Шиманко за проект гаджета piePillow(«Розумна подушка»), який запам’ятовує форму голови власника, моніторить пульс та сон і будить людину в найоптимальніший для цього час (відповідно до моніторингу життєвих показників).

Друге місце посіла Оксана Борисенко з Києва, яка представила проект Enable Talk – рукавиці, сенсори на яких  розпізнають мову жестів глухонімих і виводять на екран смартфона текст, який після цього озвучується. Третє місце здобув Едуард Братушка з Києва, який створив настільну гру «Зараження», яка допомагає людям подолати медичну неграмотність і дізнатися більше про свій організм.

«Працювати над винаходом «Розумна подушка» мені допомагала команда з семи моїх друзів. Робота над проектом тривала півтора роки»,- розповів переможець відбіркового етапу Falling Walls Lab Kyiv 2015 Олександр Шиманко.

Зараз команда наших юних винахідників працює над фінальною версією, яку Олександр представить 8-9 листопада 2015 року в Берліні, де змагатимуться конкурсанти з 20 країн світу. Проекти учасників фінального етапу Falling Walls Lab судитиме висококваліфіковане журі на чолі із головою Фундації Нобеля, професором Карлом-Генріком Гелдіна.

Прес-служба ПНУ імені Василя Стефаника

Теги: