Розчищають від непотребу річку, яка постачає водою міське озеро (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

11 Сер, 2017 15:39

Поділитись публікацією
Розчищають від непотребу річку, яка постачає водою міське озеро (ФОТО)

У Франківську почали вирішувати проблему циркуляції води в міському озері. Наприкінці липня на замовлення КП “Центр розвитку міста та рекреації” розпочалися роботи з очистки русла річки Млинівка.

Читайте також: На щойно звільненій від авто вулиці Курбаса поставили гидкий літник. Влада знову каже, що "мало бути не так" (ФОТОФАКТ)

Як розповів Галці заступник директорки КП “Центр розвтку міста та рекреації” з технічних питань Тарас Слободян, роботи були заплановані ще з минулого року, але оскільки необхідно було провести ряд процедур, процес затягнувся.

“Розробили проект по очистці русла Млинівки для забезпечення кращого водопідпору і кращого водообміну міського озера, оскільки частина річки від розподільчого шлюзу до “старої” Калинової слободи була повністю заросла деревами, замулена. Вода не мала такої сили, щоб спокійно текти і робити якийсь водопідпір. Насправді річка обміліла через ряд природніх і людських факторів.

Людський фактор завжди присутній. Ми перед початком робіт проходили вздовж русла, то були і кладки, і колоди, і сміття побутове, купа різного непотребу, який, по великому рахунку, зупиняє рух води. Це погано як для самої річки, бо якщо вода стоїть, вона починає цвісти, замулюватися і гниє вся рослинність у ній, так і для притоку міського озера, бо чим більший водопідпір, тим краща циркуляція води в будь-якій водоймі”, – каже Слободян.

Проектом передбачене втановлення залізобетонних лотків на частині від розподільчого шлюзу, що розділяє воду на садове товариство і міське озеро, до вулиці Набережної – всього близько 400-500 метрів. Від Набережної до Калинової слободи буде просто розчистка від зарослей, намулу і дерев, які ростуть в руслі. Тобто проект передбачає два етапи.

Вартість робіт склала 1 мільйон 300 тисяч гривень. Після тендерних торгів ця цифра зменшилася до 1 мільйону 100 тисяч, а потім знову збільшилася на 200 тисяч. Переможцем тендеру стала фірма “Карпатнафтобуд”. Головний інженер підприємства Микола Ліщинський каже, що це через заміну у проекті.

“Були передбачені лотки, які в Україні уже не виробляють – востаннєє їх випусти у 2008 році. Спробували замовити в індивудуальному порядку, але виходить 25 тисяч гривень за штуку, тобто виходило більше мільйона лише за лотки. Тому прийняли рішення використати канальні плити. Тобто сума змінилася за рахунок залізобетону”, – каже Ліщинський.

Працюють над виконанням проекту 6 людей та 4 одиниці техніки: кран, екскаватор та дві автомашини, які підвозять грунт, гравій для укладки.

Станом на 11 серпня зрізали частину дерев, які були аварійні і заважали виконанню робіт, розчистили русло від розподільчого шлюзу до Набережної і проходить монтаж залізобетонних лотків.

“До кінця місяця плануємо завершити монтаж, а далі – розчистка. 50 метрів уже зробили, на понеділок буде уже 100 метрів. І так потихеньку ми йдемо”, – каже головний інженер.

Повністю роботи мають завершити до 1 жовтня.