Роботу ДАІ повинні оцінювати не за кількістю протоколів, а за кількістю подяк від водіїв

Автор: Єва Жасминова

01 Лют, 2015 17:36

Поділитись публікацією
Роботу ДАІ повинні оцінювати не за кількістю протоколів, а за кількістю подяк від водіїв

Міністерство внутрішніх справ України окреслило зобов`язання працівників дорожно-транспортної інспекції відповідним наказм №524.

Читайте також: На Німецькому озері живе нутрія розміром із собаку (ФОТО)

Про те, що дозволено працівникам ДАІ, а що заборонено, на своїй сторінці у Фейсбук опублікував громадський активіст Івано-Франківська Тарас Дем`янів.

Далі наводимо витяги з наказу, які не дозволять водію втрапити в пастку інспектора дорожної служби.

“ШАНОВНІ ВОДІЇ! ПРИЙМІТЬ ДО УВАГИ ДАНУ ІНФОРМАЦІЮ.(Думаю ВАМ це

буде цікаво). Начальству ДАІ прямо заборонили оцінювати роботу співробітників за кількістю складених протоколів. Дане нововведення було затверджено наказом МВС № 524, що вносить зміни до Інструкції з питань діяльності ДПС. Як пояснили в ДАІ, відтепер оцінка роботи інспекторів здійснюється за іншими критеріями, як рівень безпеки руху та порядку на ввіреній ділянці патрулювання, (кількість ДТП, що відбулись, скарг або подяк від учасників руху тощо). Нагадаємо, в 2011 році великий скандал викликала запис планерки ДАІ в Бердянську, на якій місцевий начальник розповідає, скільки протоколів потрібно зібрати за день. Наказом МВС також чітко прописано, що при зверненні до водія або пішохода “даішник” зобов’язаний привітатися з ним, чітко і зрозуміло назвати свою посаду, звання, прізвище, суть звернення та на вимогу – пред’явити своє службове посвідчення” – пише Тарас Дем`янів.

Змінами в службову інструкцію були уточнені і вимоги за способом спілкування з учасниками руху. Так, даішникам забороняється: звертатися до учасників руху на “ти”; використовувати загрозливі або образливі жести; допускати при спілкуванні зарозумілий тон, грубість, неввічливо викладати зауваження, образливі вирази або репліки, погрози; пред’являти неправомірні або незаслужені звинувачення.

Крім цього “даішникам” дозволили піше патрулювання (без службового автомобіля) “з метою забезпечення Безпеки дорожнього руху на невеликих за протяжністю ділянках” – пише громадський активіст на своїй сторінці, коментуючи наказ.

Що заборонено:

17.1. Під час несення служби працівникам підрозділів ДПС забороняється:

17.1.1. Виймати з кобури і передавати будь-кому свою табельну вогнепальну зброю.

17.1.2. Відволікатися від служби і послаблювати увагу під час нагляду за дорожнім рухом.

17.1.3. Вступати в розмови з учасниками дорожнього руху з питань, які не стосуються служби.

17.1.4. Порушувати правила радіообміну, вести неслужбові розмови по телефону.

17.1.5. Заходити без службової необхідності в жилі будинки та інші приміщення.

17.1.6. Відключати датчики систем GPS-навігації, встановлені на службових транспортних засобах підрозділів ДПС, складові частини системи відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків.

17.1.7. Перевозити сторонніх громадян або вантажі в службовому транспортному засобі (автомобілі, автобусі, мотоциклі), а також залишати його незамкненим та без нагляду.

17.1.8. Самовільно залишати пост, маршрут патрулювання або відхилятися від нього і змінювати порядок несення служби.

17.1.9. Порушувати або відступати від вимог ПДР, за винятком випадків, визначених ПДР.

17.1.10. Передавати будь-кому спеціальні засоби індивідуального захисту та активної оборони, а також спеціальні технічні чи технічні засоби, що використовуються для виявлення та фіксування порушень правил дорожньо

го руху, передавати право керування службовим транспортним засобом.

17.1.11. Залишати без нагляду в службовому транспортному засобі затриманих осіб.

17.1.12. Використовувати для несення служби приватні транспортні засоби.

17.2. У взаємовідносинах з учасниками дорожнього руху забороняється:

звертатися до учасників дорожнього руху на “ти”;

використовувати погрозливі чи образливі жести;

допускати при спілкуванні надмірний тон, грубість, неввічливе викладення зауважень, образливі вирази або репліки, погрози.

Теги: