Різні види ягід вирощує луганець на Прикарпатті (ФОТО)

Автор: Борис Марія

12 Кві, 2018 13:22

Поділитись публікацією
Різні види ягід вирощує луганець на Прикарпатті (ФОТО)

Підприємець-аграрій Сергій Соколов народився у Луганську та вже кілька років проживає у Рошневі Тисменицького району. Активно займається розведенням сільськогосподарських культур.

11 квітня місцеві управлінці оглянули плоди його діяльності, поцікавилися вирощеними видами ягідних культур, дізналися характеристики сортів, застосовані технології, засоби догляду та обговорили плани на перспективу, інформує Тисменицька РДА.

«Сільське господарство – це наука, ремесло та мистецтво», – каже Сергій Соколов.

Тож запорукою своєї успішної діяльності, розпочатої на новому місці практично з нуля, вважає щоденну клопітку працю, що базується на знаннях, власному досвіді та творчості, а ще – бажанні займатися улюбленою справою.

Підприємець-науковець вирощує плодово-ягідні культури: ожину, жимолость їстівну, чорницю або лохину. Їх у нього близько десяти різних сортів кожної. До прикладу, «Дюк», «Блюкроп», «Патріот», «Река», «Нельсон», «Елліот», «Чандлер», «Спартак» – усе це чорниця. Та кожен із цих сортів має свої особливості: період дозрівання, морозостійкість, розмір та смак ягід. Найбільше, аж 25 різновидів, є колекційної малини.

Варто відзначити, що підприємство «Науково-виробнича компанія «Екопарк», яке очолює Сергій Соколов, першим на Прикарпатті скористалося залученням коштів для ведення агробізнесу – інструментом аграрних розписок, запровадженим в області на початку року. Він переконаний, що вирощування лохини високорослої дозволяє одноосібникам і дрібним фермерам отримувати хороший заробіток з одного гектара щороку, що забезпечується експортним потенціалом цієї культури та стабільно високою ціною на ринках Європи.

Відрадно, що ініціативу луганця Сергія Соколова розвивати сільське господарство у Рошневі підтримала сільська влада та цієї весни дала йому в оренду 12 гектарів землі для вирощування саджанців. Там вже провели підготовку ґрунту під культури 2018 року. Заплановано, що площу в 5 га відведуть для малини – однієї із найпопулярніших ягідних культур в Україні.

«Влада Тисмениччини завжди підтримувала ініціативних і наполегливих, хто ефективно працює, розвиваючи не тільки власну страву, але й економіку краю, наповнюючи бюджет, створюючи робочі місця та дбаючи про соціальний захист краян», – зазначив Володимир Заник.

Теги: